Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
June 2018
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share | 
 

 РТС со емисијата за Тоше ги засрами македонските телевизии

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
avatar

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

PostSubject: РТС со емисијата за Тоше ги засрами македонските телевизии    Mon Oct 17, 2011 5:12 am

Специјалната емисија во реализација на РТС под наслов „Балкан - сеќавање на Тоше“, ја собра музичката елита од поранешна СФРЈ во знак на сеќавање на трагично загинатата македонска иконаПесните на Тоше ги пееја Калиопи, Аки Рахимовски, Хари Варешановиќ, Александра Радовиќ, Јелена Томашевиќ, Бора Дугиќ, Тони Цетински, Сергеј Четковиќ, Нина Радојчиќ, Антонија Шола, Марија Шерифовиќ, Саша Ковачевиќ, Борис Режак и Мари-Мари.

Во двочасовната програма „Балкан- сеќавање на Тоше“, емитувани се и прилози снимени во Македонија во родното место на Тоше, Крушево и во Скопје, за неговиот живот, кариера, за неговата хуманост и духовната страна на неговата личност, со изјави од неговиот чичко, другарите од основно училиште, професорите, колегите и бројните соработници.

За разлика од државната телевизија на Србија која на вистински начин му оддаде почит на ликот и делото на Тоше Проески, македонските медиуми, а пред се телевизиите, останаа неми на 4 годишнината од загинувањето на најголемата македонска ѕвезда. Единствено со неколку прилози од Крушево во вестите на нашите телевизии, целодневна програма на Антена 5 со хитовите на Тоше и по некоја статија на македонските портали, беше одбележан денот од страна на македонските медиуми.

Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
РТС со емисијата за Тоше ги засрами македонските телевизии
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti-
Jump to: