Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
June 2018
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share | 
 

 Учениците од Кичево пееја за Тоше

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
avatar

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

PostSubject: Учениците од Кичево пееја за Тоше   Fri Oct 21, 2011 10:53 pm

Со литературни читања и изведби на песни од Тоше, учениците од ОУ „Кузман Јосифоски–Питу“ од Кичево го одбележаа 16 октомври, денот кога пред четири години загина нашиот познат пејач и хуманист Тоше Проески- Под мотото „Пееме за Тоше“ во нашето училиште организиравме музичка програма во која централно место имаа песните што во својата музичка кариера ги испеа Проески. Училишниот хор, оркестарот и повеќе ученици изведоа песни од Проески, а нашиот Павароти, Максим Николаески, инспиративно ја испеа песната „Громови на душа“. По неговиот настап оркестарот на флејта ја изведе последната песна, која пред несреќата ја испеа нашиот Тоше, „Игри без граници“ - изјави Валентина Лазареска, заменик-директор на ова училиште.

Исто така, пред присутните ученици, наставници и пред гостите во аулата на училиштето беа прочитани прво наградените шест труда од литературниот конкурс на тема „Пееме за Тоше“, а ученичката Габриела Конеска се претстави со книжевна творба во која беа вклопени повеќе цитати од неговите песни.

- Одлучено е овој ден, 16 октомври, традиционално, да се одбележува секоја година за да се потсетиме на денот кога од овој свет замина нашиот музички идол - рече Лазареска.
Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Учениците од Кичево пееја за Тоше
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti-
Jump to: