Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share | 
 

 Одложено судењето за Тоше поради отсуство на возачот на камионот

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
avatar

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

PostSubject: Одложено судењето за Тоше поради отсуство на возачот на камионот   Tue Nov 01, 2011 3:11 am


Одложено судењето за Тоше поради отсуство на возачот на камионот30.03.2009

Одложено судењето на возачот и другар на Тоше Проески, Ѓорѓи Ѓорѓиевски. Од Србија не пристигна возачот на камионот Славиша Кузмановиќ кој требаше да биде распрашан како сведок за сообраќајката од пред скоро година и пол кога загина мега ѕвездата.

Одбраната на Ѓорѓевски, возачот на камионот го смета за клучен сведок кој не е доволно испрашан од истражните органи во Хрватска, ниту пак од судот во Белград.

Вештачењето направено во Македонија укажа дека Ѓорѓиевски возел на автопатот кај Нова Градишка со 150 километри на час, што е за дваесет километри помалку од она што се тврдеше во хрватското вештачење.

Ѓорѓиевски во судот посочи дека на автопатот имало џебови од магла, а кога го забележал камионот, закачената приколка се движела лево-десно.

Судењето е презакажано за во јуни. Дотогаш преку министерствата за правда и надворешни работи на Србија и Македонија, ќе се направи обид возачот на камионот да се обезбеди и да присуствува на судењето.
Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Одложено судењето за Тоше поради отсуство на возачот на камионот
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti :: O nesreci 16.10.2007.-
Jump to: