Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
September 2018
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share | 
 

 Џипот на Тоше никако да се расклопи за вештачење

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
avatar

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

PostSubject: Џипот на Тоше никако да се расклопи за вештачење   Tue Nov 01, 2011 5:03 am

22.05. 2008
Се тврди дека од џипот фалат сензорите, воздушните перничиња и едно тркало
Горан Адамовски

Минаа речиси три месеци откако теренскиот џип „фолксваген туарег“, во кој загина балканската ѕвезда Тоше Проески, беше донесен во Скопје, а надлежните се' уште него започнале вештачењето на џипот, кое треба да ги открие причините за несреќата што ја потресе земјава. Тимот на експерти е веќе одамна составен, но, како што дознаваме, разни процедурални работи се' уште ја кочат истрагата за кобната несреќа што се случи пред седум месеци во Нова Градишка. Неофицијално се говори дека случајот е многу комплексен
и не ќе може да се разреши во скоро време, имајќи предвид дека уште во стартот на истрагата во Хрватска се имаат провлечено одредени пропусти кои го отежнуваат расветлувањето на несреќата. Вештачењето на џипот,коментираат нашите извори, ќе оди бавно и поради тоа што не се знае во каква состојба е донесен џипот во Скопје, кој повеќе од еден месец стоеше необезбеден во Хрватска. Како што неофицијално се дознава, на возилото му недостигаат сензорите, воздушните перничиња и едното тркало.

Експерти од машинските факултети во Скопје и во Битола, сообраќајни инженери и стручњаци од Електротехничкиот факултет во Скопје со месеци чекаат да добијат дозвола да почнат со експертиза на џипот, кој „спие“ во еден од хангарите на Машинскиот факултет во Скопје, а до кој никој нема пристап. Како што велат од истрагата, недостиг од координација го спречува почетокот на вештачењето.

Вештачењето ќе биде многу обемна работа, тврдат извори инволвирани во истрагата. Тие потврдуваат дека најголема грешка е тоа што нашит надлежни институции не испратија свој тим на увидот веднаш по несреќата во Хрватска.
Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Џипот на Тоше никако да се расклопи за вештачење
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti :: O nesreci 16.10.2007.-
Jump to: