Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share | 
 

 Toše Proeski je bio EKSKLUZIVAC i skopske "TOMATO" produkcije

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
avatar

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

PostSubject: Toše Proeski je bio EKSKLUZIVAC i skopske "TOMATO" produkcije   Sat Nov 05, 2011 8:11 pm

Toše Proeski je bio EKSKLUZIVAC i skopske "TOMATO" produkcije.

Veče pred put u Hrvatsku,15. 10. 2007. gostovao je u emisiji "VRTELEŠKA" (Tomato produkcija!).
Ono što je zajedničko za FINAL CUT, AWARD i TOMATO - je pranje novca i utaja poreza.
Vlasnici TOMATO produkcije Irena i Bane Popović su tokom 2005. i 2006. bili POD ISTRAGOM!!!Završena je tako što je NETRAGOM NESTAO! Tasev je bio izvršni PRODUCENT TOMATO PRODUKCIJE usred istrage ministarstva finansija RM.
Nestao je u junu 2005... Tasev je bio dobar Tošin prijatelj...

DANAS GA NIKO NE TRAŽI!!! Kao da počiva u miru s andjelima...

Исчезна познатиот продуцент Доби ТасевПознатиот продуцент Добре Тасев веќе пет дена е исчезнат. Ниту домашните, ниту полицијата не знаат
каде е. Тасев во четврток во 16 часот излегол од дома и повеќе не се вратил.
Негови блиски велат дека тој ден Тасев вообичаено од работа дошол дома.
Набрзо некој му се јавил на мобилниот и тој по папучи и бермуди, како за по цигари, со телефонот и клучевите од автомобилот се симнал пред зграда и од тука му се губи секаква трага.
Во 18 часот неговиот цимер го побарал на мобилниот и откако видел дека Тасев е недостапен му станало сомнително, зашто тој откако го имал телефонот никогаш не бил исклучен. Веднаш ја алармирале полицијата, но засега нема никаков траг.

"Не можеме да сватиме што би можело да се случи. Тој ниту беше скаран со некого, ниту должеше
пари за да имаме барем некој знак што би можело да се случи. Живее под кирија на булеварот
"Партизански одреди", до Универзална сала.


Чудно е што автомобилот му е паркиран зад Универзална сала и тоа прописно. Тој секогаш бараше место пред зградата и речиси никогаш не беше паркиран како што треба. Неговите лични документи и портмонето со пари е во станот. Ништо не е чепнато, за да помислиш дека е кражба или киднапирање" велат негови блиски.
Семејството и пријателите на Тасев се обиделе да го бараат на многу места. Проверувале дури и под лифтот, случајно при отворање на вратата да не пропаднал. Барале по подрумите, по скопските болници, па дури и по манастирите низ државава. Но, од него ни траг ни глас.

"Тој, велат пријателите, има 34 години, смеѓ, има сини очи, висок е околу еден метар и деведесет сантиметри и е многу весел. Голем шегаџија е и кој од луѓето со кои соработувал и се дружел да прашате, сите ќе го кажат истото. Со сите е добар другар и сите го почитувале токму заради неговата смисла за хумор. Професионално и приватно се дружи со многу познати јавни личности, особено оние од естрадата, како Калиопи, Тоше, речиси сите од "М2 продукција", Адријан Гаџа, Весна Бејби, Кристина Арнаудова,
Маја Панчева и многу други. (В.М.)
Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Toše Proeski je bio EKSKLUZIVAC i skopske "TOMATO" produkcije
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti :: Everything related / Povezano ...-
Jump to: