Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
June 2018
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share | 
 

 Одбраната тврди-сведокот ќе ја каже вистината за несреќата

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
avatar

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

PostSubject: Одбраната тврди-сведокот ќе ја каже вистината за несреќата    Sun Nov 06, 2011 1:37 am

30 март 2009, 19:20

Славиша Кузмановиќ, возачот на камионот е клучен сведок и без него не може да се утврди вистината за несреќата во која загина Тоше Проески. Токму затоа адвокатот на Ѓорѓи Ѓорѓиевски инсистира камионџијата да се појави во судница.

“Битен е затоа што е 2 учесник во сообраќајната несреќа.Неговите аргументи треба да се соочат со аргументите на обвинетиот.Неговиот исказ е клучен доказ од кој подоцна ќе зависи дали ќе бараме ново вештачење“ изјави Силвија Џилвиџиева, адвокатот на Ѓорги Георгиевски.

Српскиот возач не дојде во кривичниот суд во Скопје. Општинскиот суд во Белград се уште му нема врачено покана. Сега скопскиот суд ќе достави ургенција преку македонското министерство за правда да го обезбеди Кузмановиќ. Тој веќе сведочеше за несреќата и тоа во судот во Белград. Но тоа за адвокатот на Георгиевски не е нерелевантно оти зборувал пред суд кој не постапува по досието. Џилвиџиева го спори и вештачењето направено во истрагата, недостасувале одговори од Кузмановиќ за клучните моменти на несреќата.

Дали кабината на камионот, како што тврдеше Ѓеоргиевски, навлегла половина метар во лентата по која се движел туарегот, ќе каже Кузмановиќ ако дојде на следното судење закажано за два месеца.


Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Одбраната тврди-сведокот ќе ја каже вистината за несреќата
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti :: O nesreci 16.10.2007.-
Jump to: