Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
Ќе се снима спот за необјавена песна на Тоше 592176_157460300950194_1971843220_n
April 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share
 

 Ќе се снима спот за необјавена песна на Тоше

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

Ќе се снима спот за необјавена песна на Тоше Empty
PostSubject: Ќе се снима спот за необјавена песна на Тоше   Ќе се снима спот за необјавена песна на Тоше EmptyFri Dec 02, 2011 3:27 am


Ќе се снима спот за необјавена песна на Тоше


Ќе се снима спот за необјавена песна на Тоше _3311Скопје, 2 декември - Тоше Проески победи на натпреварот за најдобар македонски пејач со 10.833 гласови во анкетата спроведена на Џулиани и „Rec Production“.

Според резултатите од анкетата на Џулиани и „Rec Production“, која заврши со вкупно повеќе од 30.000 гласови на социјалната мрежа „Фејсбук“ на второто место, со 2.132 гласови е Тони Зен.

Двајцата победници ќе добијат ваучер од 3.000 евра за изработка на видео запис.

За Тоше Проески ќе се направи видео запис на некоја досега необјавена песна, во договор со Фондацијата.

Анкетата, како што соопшти „Rec Production“, паралелно се одвивала во Македонија и во Албанија по повод четири години од постоењето на оваа продукција и од видео продукцијата на режисерот Џулиани.

За таа цел се доделуваат и ваучерите.

Досега ова е најголемата анкета направена за избор на најдобар македонски пејач
Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Ќе се снима спот за необјавена песна на Тоше
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti-
Jump to: