Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
Калиопи „плукаше“ во 2004-та, но сега тркалото се сврте! 592176_157460300950194_1971843220_n
July 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Четвртиот меморијален концерт посветен на Тоше Проески на 21 јануари во МОБ
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
DIONICA SMRTI
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Kaznena prijava protiv vozača Toše Proeskog
Dokumentacija
Čovjek koji je odveo Tošu Proeskog u smrt ide dvije godine u zatvor
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share
 

 Калиопи „плукаше“ во 2004-та, но сега тркалото се сврте!

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

Калиопи „плукаше“ во 2004-та, но сега тркалото се сврте! Empty
PostSubject: Калиопи „плукаше“ во 2004-та, но сега тркалото се сврте!   Калиопи „плукаше“ во 2004-та, но сега тркалото се сврте! EmptyFri Dec 02, 2011 7:43 am

Калиопи „плукаше“ во 2004-та, но сега тркалото се сврте! DSC_0044-188x300„Евровизија е предизвик за секој изведувач. Ве молам за вашата поддршка“, ова беше во секоја втора реченица на Калиопи упатена кон новинарите и медиумските куќи на прес конференцијата која се одржа во просториите на МРТВ пред околу половина час. Несекојдневна прес конференција која повеќе наликуваше на фалби и честитки од новинарите, наместо да се направи конструктивен разговор со медиумите и на некој начин да се најде решение и одговор зошто МТВ ја одбраа Калиопи без никаква претходна најава. Македонската Телевизија како никогаш досега посамоуверена, па дури и вообразени изјавуваа дека овојпат направиле вистински избор, што изгледаше како признавање дека претходните години грешеле. И двете страни, Калиопи и МТВ, го немаат зборот „неуспех“ во нивниот речник, па на прашањето на БезПардон зошто се толку самоуверени и дали треба да се водат од неуспехот на Македонија на Евровизија кој не следи од 2008-та, Калиопи дипломатски одговори: „За неуспехот ќе размислуваме после. Сега не размислуваме на тоа. Секој успех, но и неуспех е лично мој, па затоа ризикот е голем, но јас го преземам. Затоа ве молам за вашата поддршка“, уште еднаш замоли Калиопи.

На тврдењето на колегите од Бекстејџ дека имаат докази дека во 2004-та година, Калиопи со тогашниот оператор Мобимак, планирале да го бојкотираат Тоше Проески, поради начинот на кој бил избран, се крена тензијата, па македонската култура не можеше а да не излезе на површина, па пристните почнаа да негодуваат и да дофрлуваат, не дозволувајќи и на новинарката да се изјасни. Тие прашаа зошто кога бил избран Тоше, тоа и сметало на Калиопи, а сега неколку години подоцна таа ќе не претставува на истиот начин. Калиопи видно навредена од редакцијата на Бекстејџ, како да се оправдуваше велејќи дека со Тоше биле пријатели и планирале дует, а на колегите им порача слободно да ги објават сите докази и црни работи, бидејќи не очекува ништо помалку од нив, додека таа ќе се занимава со други работи.

Единствената разлика оваа година која ќе ја има на Скопскиот фестивал е во поддршката на новинарите на Калиопи. Целата оваа работа ни изгледа како зборење во празно, бидејќи сите знаеме зошто и како е одбрана Калиопи, но никој не смее да каже. Калиопи дури ја замоли државата за прв пат да застане зад македонскиот претставник, истата држава со која до неодамна не се „мирисаше“! Што се смени и што ќе се случи „живи биле па видели“, а околу сите стандарни подготовки за нашето претставување, допрва ќе ве известиме.

Силвана Јовановска

БезПардон.Мк
Калиопи „плукаше“ во 2004-та, но сега тркалото се сврте! DSC_0075-bp-300x200Калиопи „плукаше“ во 2004-та, но сега тркалото се сврте! DSC_0086-bp-300x200
Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Калиопи „плукаше“ во 2004-та, но сега тркалото се сврте!
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti :: Everything related / Povezano ...-
Jump to: