Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
Крушево преполно за новогодишните и божиќните празници 592176_157460300950194_1971843220_n
June 2019
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share
 

 Крушево преполно за новогодишните и божиќните празници

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

Крушево преполно за новогодишните и божиќните празници Empty
PostSubject: Крушево преполно за новогодишните и божиќните празници   Крушево преполно за новогодишните и божиќните празници EmptyTue Jan 03, 2012 1:03 am

Крушево преполно за новогодишните и божиќните празници 56710169

Слободни соби нема. Приватните сместувачки капацитети од 2.000 легла по цена од 450 до 800 денари и хотелските по цена од 1850 денари се исполнети. Туристи сместуваат и оние кои ниту планирале ниту досега издавале соби.

Снегот, велат туристите само ја надополнува убавината на градот и неговата околина. Постои едно место каде е доволно да ја подадете раката за да ги дофатите ѕвездите. И сите височини на светот, местата кои се уште го чувствуваат мирисот на ѕвезденото момче, неговата насмевка и неговиот глас и привлечност на балканската поп ѕвезда Тоше Проески. Духот на бесмртниот досега го имаат почувствувано во спомен куќата над 110 илјади негови поддржувачи. Над 2 милиони и 300 илјади крај неговото вечно почивалиште и над милион на неговиот манастир Преображение.

Гости има, сместувачки капацитети и можности за да се задржат гостите постојат. На Крушево му недостига концепт за поголем развој на туризмот.

Во овие зимски новогодишни и пред божиќни празници го напуштаме Крушево. Убедени во неговите убавини и неговите потенцијали за уште поголем развој на туризмот, но без одговор на прашањето зошто со години на крушевчани им недостига потреба да се обединат и да го понудат она што им го подарила природата и нивниот и наш Тоше Проески.Зоран Момироски

Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Крушево преполно за новогодишните и божиќните празници
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti :: Everything related / Povezano ...-
Jump to: