Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
June 2018
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share | 
 

 Тоше и Ален Славица, на исто цеде

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
avatar

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

PostSubject: Тоше и Ален Славица, на исто цеде   Sat Jan 14, 2012 11:29 pm

Песната „Сонце во твоите руси коси“ со Тоше Проески, песната „Многу солзи“ со Маја Оџаклиевска и песната “А ја лудујем“ на Ален Славица, ќе бидат дел од новиот албум насловен „Еврофест 2011“.На ова албумско издание ќе се најдат и песните на сите годинашни учесници (Ристо Апостолов, Филип Божиновски, Кицо Стефановски, Боби Мојсовски од Македонија, Жељка Катавиќ Пиљ, Јулија Рутскаја-Киргистан, Ваљона Перај – Албанија, Елиза Нигохозова – Бугарија, Чинчија Роса – Италија), како и евергринот „А ја лудујем“ на Ален, што го испеа по повод добивањето награда за животно дело.

Освен овие песни, директорот Костадин Костадиновски одлучи да ги стави и мегахитовите „Сонце во твоите руси коси“ и „Многу солзи“, кои беа изведени на порашнешните фестивали, а за Тоше тогаш тоа значеше и првата фестивалска победа.

Мал број цедиња ќе бидат во продажба. Во издание на „Сенатор Битола“ ќе бидат издадени само сто цедиња со песните од овој Интернационален поп фестивал. Причината, според директорот, е тоа што кај нас не се купуваат албуми. И поради економската состојба и поради пиратеријата.
„Еврофест“ е фестивал со убав концепт, но последниве години не сосема успешен. Годинава не беше поддржан ниту од Министерство за култура, ниту од Град Скопје, освен што доби морална поддршка од Претседателот Ѓорге Иванов, за што на Иванов му беше доделено признание од Советот на фестивалот.

Валентина Ѓоргиевска Парго

БезПардон.Мк

_________________
PRIDRUZITE NAM SE NA FACEBOOKU

Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Тоше и Ален Славица, на исто цеде
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti :: Everything related / Povezano ...-
Jump to: