Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
February 2019
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share | 
 

 Татјана Стојановска ќе го води меморијалниот концерт за Тоше Проески „Неговите арии – Те сакаме сите“.

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

PostSubject: Татјана Стојановска ќе го води меморијалниот концерт за Тоше Проески „Неговите арии – Те сакаме сите“.    Sun Jan 15, 2012 5:40 am

Презентерката Татјана Стојановска од Канал 5 ќе го води меморијалниот концерт за Тоше Проески „Неговите арии – Те сакаме сите“.

Се чека конечната потврда од Татјана, која на сцена нема да биде сама. Неа ќе и се придружи уште еден водител, најверојатно водителот кој ја водеше манифестацијата на отворањето на Спомен домот во Крушево.Сценариото го подготвува Огнен Неделковски, со неколкучлена екипа.
Концертот ќе се случи на 21 јануари во МОБ. Околу 140 уметници ќе настапат на сцена, под диригентство на Саша Николовски Ѓумар, оперски пејачи од цел Балкан ќе ги пеат неговите песни во оперски стил, ќе свират и маестро Симон Трпчески и Влатко Стефановски, а снимки од Тоше од операта „Деспина и Мистер Догс“ ќе гледаме на бидео бим. Пренос ќе има на Сител, а можеби и на МТВ.
Реакции кај дел од помладите фанови предизвика висината на влезниците од над 1.000 денари, кои деновиве ќе бидат пуштени во продажба на билетарата во МОБ.

Валентина Ѓоргиевска Парго
БезПардон.Мк

_________________
PRIDRUZITE NAM SE NA FACEBOOKU

Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Татјана Стојановска ќе го води меморијалниот концерт за Тоше Проески „Неговите арии – Те сакаме сите“.
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti :: Everything related / Povezano ...-
Jump to: