Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
Кој профитира со името на Тоше Проески? 592176_157460300950194_1971843220_n
May 2019
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share
 

 Кој профитира со името на Тоше Проески?

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

Кој профитира со името на Тоше Проески? Empty
PostSubject: Кој профитира со името на Тоше Проески?   Кој профитира со името на Тоше Проески? EmptyMon Jan 16, 2012 4:20 am

Додека името на Тоше Проески се поврзува со зборот хуманост, некој сака да профитира користејќи го ликот и делото на најпознатиот македонски ангел.


Кој профитира со името на Тоше Проески? Tose-proeski.jpg-500

Наместо концерт од хуман карактер кој повторно ќе ги сплоти неговите фанови, се организира концерт во чест на Тоше со прескапи влезници. Од 1200-1500 денари за билет ќе треба да платат оние кои сакаат да бидат дел од меморијалниот концерт на нашата легенда.

Концертот ќе се одржи во Македонската опера и балет. Оваа година не се испочитува ни датумот на неговиот роденден, па концертот ќе се одржи на 21.јануари.

Курир трагаше по вистината каде е вината за сето ова. Кој одлучил селективно да се постапи со фановите на Тоше? И кој ќе профитира од прескапите влезници.

Стапивме во контакт со зетот на Проески, Славе, кој е дел од Фондацијата „Тоше Проески“.

-Пишувањата во дел од медиумите дека влезниците ќе бидат прескапи не се вистинити. Тие ќе се продаваат по цена од 1200 денари, рече Славе.

Кој профитира со името на Тоше Проески? Tose-proeski-1.jpg-500

Зад организацијата на меморијалниот концерт, освен Фондацијата „Тоше Проески“, застанува и Министерството за култура. Во диктирањето на цената и во одлуката каде ќе бидат пренасочени средствата, министерството не игра улога.

-Концертите во чест на Тоше, ние традиционално ги поддржуваме преку годишната програма. Сепак, одлуките околу концертот ги носи Фондацијата, велат од министерството за култура.

Извршниот директор на Фондацијата, Андреј Николоски не посочи конкретно каде ќе отидат парите од влезниците кои чинат 1200 денари.

-Дел од средствата се предвидени за хуманитарни цели. Сеуште немаме одлучено каде ќе бидат пренасочени, но ќе донесеме и таква одлука, изјави Николоски.

На концертот ќе настапат симфонискиот оркестар и пријателите на Тоше. Додека балканската музичка ѕвезда настапуваше на хуманитарни концерти бесплатно, со меморијалниот во негова чест, не е така.

Во Фондацијата прашавме дали пејачите ќе земат хонорар, а одговорот беше негативен.

Тогаш, зошто се толку скапи влезниците, кој ќе земе пари за хуманитарен меморијален концерт?

-Треба да се плати Симфонијата, а чини и обработката на песните, одговори Николоски.

Кој профитира со името на Тоше Проески? Tose_Proeski6.jpg-500

Фановите на Тоше разочарани. Низ Интернет просторот реагираат со тажни пораки, но и со навреди кон организаторите.

„Никој не е достоен да организира концерт во негова чест“. „Тоше не зеде пари, зошто другите да земат“. „Тоше никогаш не ја делеше неговата публика на богати и сиромашни. Сега само оние кои имаат пари можат да отидат“. „Тој сакаше сè поголема публика, а во МОБ собира само 1000 луѓе. Со што заслуживме вака“? Ова се само дел од коментарите на фановите на Тоше.

Штетата е веќе направена. Кога името на Тоше Проески стана адут за профит, нека им служи на чест на оние кои ќе го искористат.

_________________
PRIDRUZITE NAM SE NA FACEBOOKU

Кој профитира со името на Тоше Проески? Join2b
Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Кој профитира со името на Тоше Проески?
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti-
Jump to: