Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
Ирена Спировска наместо Татјана Стојановска  592176_157460300950194_1971843220_n
July 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Четвртиот меморијален концерт посветен на Тоше Проески на 21 јануари во МОБ
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
DIONICA SMRTI
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Kaznena prijava protiv vozača Toše Proeskog
Dokumentacija
Čovjek koji je odveo Tošu Proeskog u smrt ide dvije godine u zatvor
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share
 

 Ирена Спировска наместо Татјана Стојановска

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

Ирена Спировска наместо Татјана Стојановска  Empty
PostSubject: Ирена Спировска наместо Татјана Стојановска    Ирена Спировска наместо Татјана Стојановска  EmptyThu Jan 19, 2012 3:23 am

Иако беше најавено дека Меморијалниот концерт за легендата Тоше Проески „Неговите арии, Те сакаме сите“ ќе го води Татјана Стојановскa, дефинитивниот избор падна на Ирена Спировска.
Ирена Спировска наместо Татјана Стојановска  Slika-irena-spirovska-225x300Ирена Спировска наместо Татјана Стојановска  Tose
Водителската двојка ќе ја сочинуваат Ирена и Борче, поранешен спикер на Македонската телевизија.

Концертот ќе се одржи во сабота, на 21 јануари во МОБ, а утре во Фоајето на МОБ ќе се одржи прес конференција на која ќе бидат објавени последните детали.

Овој четврти меморијален концерт се прави по повод роденденот на Тоше Проески, 25 јануари. Неговите хитови на оперски начин ќе ги изведат познати балкански оперски пејачи, а се на се ќе има 140 уметници на сцена. Концертот е хуманитарен.

Во сабота во попладневните часотви ќе биде отворена и феудалната кула на Мајка Тереза, каде кај параклисот на Тоше фановите ќе може да запалат свеќа во негова чест.

Валентина Ѓоргиевска Парго

БезПардон.Мк

_________________
PRIDRUZITE NAM SE NA FACEBOOKU

Ирена Спировска наместо Татјана Стојановска  Join2b
Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Ирена Спировска наместо Татјана Стојановска
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti :: Everything related / Povezano ...-
Jump to: