Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
СКАНДАЛ – Ѓумар барал 2.000 евра за концертот за Тоше?! 592176_157460300950194_1971843220_n
June 2019
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share
 

 СКАНДАЛ – Ѓумар барал 2.000 евра за концертот за Тоше?!

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

СКАНДАЛ – Ѓумар барал 2.000 евра за концертот за Тоше?! Empty
PostSubject: СКАНДАЛ – Ѓумар барал 2.000 евра за концертот за Тоше?!   СКАНДАЛ – Ѓумар барал 2.000 евра за концертот за Тоше?! EmptySat Jan 21, 2012 2:11 am

СКАНДАЛ – Ѓумар барал 2.000 евра за концертот за Тоше?! DSCN1516-300x225

На почетокот на вчерашната генерална проба за вечерашниот концерт за Тоше, во МОБ се одвивала голема драма. Диригентот Саша Николовски- Ѓумар, професор, голем пријател на Тоше и аранжер на многу негови песни, ја напуштил генералната проба, со барање организаторот да му исплати 2.000 евра! Од организациониот одбор му одговориле дека можат да му дадат до 700 евра. Во меѓувреме викнале друга диригентка, но Ѓумар се вратил.
Тој беше придружник на Тоше на големите концерти, како и на концертот во Белградска арена. Дента, кога го изгубивме Тоше, студентите ја памтат изјавата на Ѓумар, кажана низ солзи – „Како јас сега ќе живеам без Тоше?“
За првиот Меморијален концерт на Градски стадион „Тоше, те сакаме сите“ се зборува дека втората сопруга на Ѓумар, Камелија Левенска за помагањето побарала хонорар околу 1.300 евра. Организаторот не сака да потврди дали и исплатил, но наши извори велат дека исплатена и е таа сума.
Синоќа пробата се одвивала до 23 часот. Пејачите умерено оперски ги пееле песните, не како што се очекуваше целосно оперски. На самото место се правеле одредени корекции. Денес има друга проба од 11 часот. Вечер е концертот од 20 часот.

Концертите за Тоше иако се хуманитарни, речиси сите учесници се исплатени со солиден хонорар.


Валентина Ѓоргиевска Парго
БезПардон.Мк

_________________
PRIDRUZITE NAM SE NA FACEBOOKU

СКАНДАЛ – Ѓумар барал 2.000 евра за концертот за Тоше?! Join2b
Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
СКАНДАЛ – Ѓумар барал 2.000 евра за концертот за Тоше?!
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti :: Everything related / Povezano ...-
Jump to: