Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
Хаос со концертот за Тоше – хуманитарноста спие! 592176_157460300950194_1971843220_n
April 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share
 

 Хаос со концертот за Тоше – хуманитарноста спие!

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

Хаос со концертот за Тоше – хуманитарноста спие! Empty
PostSubject: Хаос со концертот за Тоше – хуманитарноста спие!   Хаос со концертот за Тоше – хуманитарноста спие! EmptySat Jan 21, 2012 3:58 am

Хаос со концертот за Тоше – хуманитарноста спие! Slika2-300x225

Барањето на диригентот Саша Николовски Ѓумар организаторот да му се плати хонорар од 2.000 евра, ги разбранува духовите. Дали диригентот навистина тоа го мислел и тоа било негова одлука, или бил испорвоциран од некои организациони работи, кои не му се допаднале и сметал дека не треба да бидат така?! Ова прашање си го поставија некои негови колеги.

Инаку, сите кои вечерва свират на Меморијалниот концерт за Тоше ќе бидат исплатени по 3.000 денари. Првично станало збор да добијат хонорари од по 6.000 денари за пробите и потрошеното време, но иструменталистите, почестени што ќе настапат на ваков грандиозен концерт во спомен на великанот, самите си го намалиле хонорарот. Некои од нив, се откажале од хонорар, па дури и од самото учество.
Во Оркестарот не смееле да свират хонорарците на МОБ, само оние кои имаат решение дека се вработени таму.
Реакција кај фановите пак предизвика и цената на билетот од 1.200 денари. Другар на Тоше од Крушево, кој е невработен, ни кажува дека секогаш плаќал за хуманитарите концерти за Тоше.
”На сите концерти си плаќав. Билет добив само на последниот концерт на Градски стадион. Тоше тогаш имаше 16 гратиси и ни ги подели на нас другарите од Крушево”, ни објасни другарот.
Така постапувале другарите, почитуваќи ги заложбите на Тоше во име на хуманоста.
Останува да се надеваме дека вечер концертот во чест на големата легенда, ангел, хуманитарец и мисионер, ќе помине без никакви екцеси и без скандали, затоа што тој тоа го заслужува.


Валентина Ѓоргиевска Парго
БезПардон.Мк

_________________
PRIDRUZITE NAM SE NA FACEBOOKU

Хаос со концертот за Тоше – хуманитарноста спие! Join2b
Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Хаос со концертот за Тоше – хуманитарноста спие!
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti-
Jump to: