Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
Успешен концерт : Ариите на Тоше звучеа грандиозно... 592176_157460300950194_1971843220_n
April 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share
 

 Успешен концерт : Ариите на Тоше звучеа грандиозно...

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

Успешен концерт : Ариите на Тоше звучеа грандиозно... Empty
PostSubject: Успешен концерт : Ариите на Тоше звучеа грандиозно...   Успешен концерт : Ариите на Тоше звучеа грандиозно... EmptySun Jan 22, 2012 10:07 pm

Ариите на Тоше звучеа грандиозно...

Успешен концерт : Ариите на Тоше звучеа грандиозно... 1AC0BA0D13499F4F9850AE1F31C514DD

Во чест на роденденот на легендарниот Тоше Проески (25-ти јануари), вечерва (сабота, 21-ви јануари) во Македонска Опера и Балет беше одржан грандиозен концерт со наслов Неговите арии, на кој беше ставен акцентот на најголемата љубов во животот на Тоше - операта.

Концертот кој собра околу 140 учесници, вклучувајќи ги тука големиот оркестар и хор, како и многуте изведувачи и инструменталисти, и секако бендот на Тоше започна со Glide, од неговот англиско CD The Hardest Thing, а како оперски арии беа изведени големите хитови: Још увијек сањам да смо заједно, Пратим те, Има ли ден за нас, Игри без граници, Тајно моја... Дел од атмосферата ја имате ТУКА...

Успешен концерт : Ариите на Тоше звучеа грандиозно... 3AB1A50FAE06574F9FCCFF3CD129989E

Меѓу настапите на многубројните учесници на концертот – Сања Керкес, Иво Гамулин - Џани, Аленка Готар, Ѓорѓи Цуцковски..., гости од Србија, Бугарија и регионот..., беа емитувани ексклузивните снимки од операта Деспина и Мистер Докс, на Димитрије Бужаровски, во која пред десеттина години учествуваше Тоше, како и снимките од неговите изведби на оперски арии, наполитански песни, и секако, македонските традиционални теми, кои Тоше ги пееше со посебно уживање.

Најпосле, концертот кој покажа уште една безвременска нитка од кариерата на Тоше, ќе го паметиме и по безвременските изведби на Симон Трпчески во темата Љубена и Влатко Стефановски, кој брилјантно ги исполни Арија и Крушево, песната која ја компонираше самиот Тоше.

Крајот на концертот и припадна на македонската оперска примадона Весна Гинова - Илковска, со изведбата на The Hardest Thing.

Концертот во чест на ликот и делото на Тоше Проески уште еднаш сврте внимание кон она што прерано замината македонска ѕвезда го работеше во животот. Иако повеќе не е со нас, преку неговите песни останува чувството дека сме се уште заедно...


Датум: 21.01.2012.

_________________
PRIDRUZITE NAM SE NA FACEBOOKU

Успешен концерт : Ариите на Тоше звучеа грандиозно... Join2b
Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Успешен концерт : Ариите на Тоше звучеа грандиозно...
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti :: Everything related / Povezano ...-
Jump to: