Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
Достоинствено одбележана 31- годишнина од раѓањето на Тоше Проески 592176_157460300950194_1971843220_n
April 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share
 

 Достоинствено одбележана 31- годишнина од раѓањето на Тоше Проески

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

Достоинствено одбележана 31- годишнина од раѓањето на Тоше Проески Empty
PostSubject: Достоинствено одбележана 31- годишнина од раѓањето на Тоше Проески   Достоинствено одбележана 31- годишнина од раѓањето на Тоше Проески EmptyWed Jan 25, 2012 9:10 am

25-ти јануари, денот кога пред 31 година беше родена мега- ѕвездата, момчето со ангелски глас, незаменливиот Тоше Проески, денеска, во неговото родно Крушево беше одбележан онака како што и доликува, достојно, но и со се уште присутната тага за ненадоместливата загуба која се случи пред 4 години

Достоинствено одбележана 31- годишнина од раѓањето на Тоше Проески Tosemuzejkrusevo_85341
Неговите фанови, и покрај лошто време, не пропуштија да го посетат неговото вечно почивалиште, како и Спомен-куќата. Во соработка со Здружението на лица со посебни потреби, “Мобилност”, а со поддршка на такси-компанијата “Сонце”, сто членови од ова Здружение, беа во посета на Крушево.

Меѓународната фондација Тодор Проески и Министерството за култура на Република Македонија, во очи на роденденот го реализираа четвртиот меморијален концерт посветен на македонската легенда Тоше Проеки.

На настанот публиката имаше можност да ги слушне неговите најголеми поп хитови во нов оркестарски аранжман, изведени од најголемите оперски пејачи од земјава и Балканот.

И по 4 години од смртта на Тоше, неговиот роденден не беше заборавен, а не беше заборавена ниту неговата харизма и разбирањето што го имаше за сите. Од Фондацијата “Тодор Проески” велат дека нивна основна задача и во иднина ќе биде да го задржт курсот по кој, на својот животен пат, чекореше Тоше.

_________________
PRIDRUZITE NAM SE NA FACEBOOKU

Достоинствено одбележана 31- годишнина од раѓањето на Тоше Проески Join2b
Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Достоинствено одбележана 31- годишнина од раѓањето на Тоше Проески
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti :: Everything related / Povezano ...-
Jump to: