Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
Тоше заслужува место во Сараево 592176_157460300950194_1971843220_n
May 2019
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share
 

 Тоше заслужува место во Сараево

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

Тоше заслужува место во Сараево Empty
PostSubject: Тоше заслужува место во Сараево   Тоше заслужува место во Сараево EmptyFri Feb 03, 2012 5:32 am

На страницата „Петиције24“ , босанските фанови апелираат до сите обожувачи на ликот и делото на Тоше Проески да се потпишат и да застанат зад нивната идеја, во Сараево да се изгради место каде што неговите фанови можат да се собираат и да го слават.

Тоше заслужува место во Сараево Tose-skenderija

„На сите фанови на нашиот ангел Тоше Проески им е добро познато колку труд тој вложи во обновување на „Домот на Младите во Сараево“. Сите средства од продажбата на влезници од концерти, продажбата на ДВД се донирани за овој дом. Не само во Сараево, туку и во Зеница и во други градови во Босна. Дела со коишто луѓето од Босна докажуваат дека го сакаат Тоше и дека се хумани.“ - се вели во петицијата.

Фановите на Тоше во Скопје и Крушево, секако, но и во Белград и во други градови во Хрватска и Словенија имаат место на коешто можат да се собираат, за разлика од неговите фанови во Сараево.

Порано, пред влезот на „Домот на Младите“, постоело некое местенце на коешто се собирале, но денес на тоа место има галерија и фановите немаат каде да се собираат и заедно да ги слушаат песните од Тоше.

Ако и вие мислите дека фановите на Тоше во Босна треба да добијат посебно место кадешто ќе можат да се собираат, тогаш потпишете ја петицијата.

Фановите на Тоше од Босна однапред Ви се благодарни. Браво Сараевчани.


_________________
PRIDRUZITE NAM SE NA FACEBOOKU

Тоше заслужува место во Сараево Join2b
Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Тоше заслужува место во Сараево
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti :: Everything related / Povezano ...-
Jump to: