Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
Саша Матиќ открива: Една недела пред смртта на Тоше договаравме соработка и турнеја 592176_157460300950194_1971843220_n
April 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share
 

 Саша Матиќ открива: Една недела пред смртта на Тоше договаравме соработка и турнеја

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

Саша Матиќ открива: Една недела пред смртта на Тоше договаравме соработка и турнеја Empty
PostSubject: Саша Матиќ открива: Една недела пред смртта на Тоше договаравме соработка и турнеја   Саша Матиќ открива: Една недела пред смртта на Тоше договаравме соработка и турнеја EmptyWed Feb 22, 2012 10:04 am

Не само во Србија, туку и на целиот Балкан заслужено ја носи титулата крал на ноќните свирки. Саша Матиќ многу често со настапи и концерти е во Македонија. Во неколку наврати има кажано дека Македонците се најмузикалните луѓе во светот и ужива кога е тука.

Саша Матиќ открива: Една недела пред смртта на Тоше договаравме соработка и турнеја 200212sasamatic

Со текот на времето и неговите чести посети на Скопје стекнал и многу пријатели. Овој пат во ова интервју за Екстра Ексклузив зборува за неговите блиски луѓе во нашата земја.

- Јас се дружам со сопствениците на ресторан Балканика, Дуле и Коки,они се ваши познати естрадни уметници и мои другари. Се дружам и со Драган и Мартин Вучиќ. Ја познавам и Каролина Гочева. Неа ја сметам за еден од најдобрите вокали во Македонија, ни изјави Матиќ.

Ретко кој знае дека Тоше бил еден од поблиските пријатели на Матиќ и неговата смрт се случила во момент кога требале да почнат заедничка соработка.

- Мој голем пријател беше покојниот Тоше Проески. Неговата смрт е голема загуба за целиот Балкан и за целиот свет, а најмногу за Македонија. Јас бев во Австралија кога се случи сето тоа. Тој дојде во Австралија седум дена пред мене, дури имавме во план и заедничка турнеја, додаде Матиќ.

Освен турнеја, Саша ни призна дека планирале и заеднички дует.

- Се тоа беше во план, но за жал судбината одреди тоа да не се случи.

Ова лето има во план, освен што тука доаѓа на настапи, дел од времето да го искористи и со своите пријатели. Меѓу другото сака да го посети Крушево и оние места за кои имал можност да слушне лично од Тоше и неговите пријатели од Македонија.

Ване Маркоски

_________________
PRIDRUZITE NAM SE NA FACEBOOKU

Саша Матиќ открива: Една недела пред смртта на Тоше договаравме соработка и турнеја Join2b
Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Саша Матиќ открива: Една недела пред смртта на Тоше договаравме соработка и турнеја
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti :: Everything related / Povezano ...-
Jump to: