Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
Пијано преработка на „Полско цвеќе“ во чест на Тоше 592176_157460300950194_1971843220_n
July 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Четвртиот меморијален концерт посветен на Тоше Проески на 21 јануари во МОБ
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
DIONICA SMRTI
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Kaznena prijava protiv vozača Toše Proeskog
Dokumentacija
Čovjek koji je odveo Tošu Proeskog u smrt ide dvije godine u zatvor
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share
 

 Пијано преработка на „Полско цвеќе“ во чест на Тоше

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

Пијано преработка на „Полско цвеќе“ во чест на Тоше Empty
PostSubject: Пијано преработка на „Полско цвеќе“ во чест на Тоше   Пијано преработка на „Полско цвеќе“ во чест на Тоше EmptyThu Mar 22, 2012 1:44 am


Во чест на нашата најголема музичка ѕвезда Тоше Проески, 20-годишниот Боби Мојсоски и професорот по клавир Јован Василевски, неодамна направија пијано пеработка на еден од најголемите хитови на Тоше, „Полско Цвеќе“.
Пијано преработка на „Полско цвеќе“ во чест на Тоше Tose-polsko500
Двајцата музичари преку несекојдневен аранжман само со клавир и вокал ја преработија песната за која двајцата велат дека им е една од омилените од најдобриот артист на Балканот.
Боби Мојсоски и стана познат на јавноста по неговото учество на минатогодишниот Избор за песна на Евровизија со песната „Те краде тој“, за која тој ја освои наградата за Најдобра вокална интерпретација и го доби третото место за најдобра песна на фестивалот „Дискавери“ во Варна.
Минатата година тој исто така се здоби со уште едно признание од Интернационалниот музички арт фестивал „Езерски Бисери“ кој е дел од Светската Асоцијација на Фестивали на кој ја освои наградата Прв Лауреат (1-во Место) во дисциплината Естраден Вокал од четврта категорија (19 - 25 години).
Наскоро публиката може да очекува и нов видео запис од Боби снимен за нумерата „Ќе нема следен пат“ од авторскиот тим Лазар и Магдалена Цветкоски, која беше изведена на Макфест 2011. Видео записот се снимаше во клубот Калео во Охрид, а го работи DEC Productions.

_________________
PRIDRUZITE NAM SE NA FACEBOOKU

Пијано преработка на „Полско цвеќе“ во чест на Тоше Join2b
Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Пијано преработка на „Полско цвеќе“ во чест на Тоше
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti :: Everything related / Povezano ...-
Jump to: