Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
Гробот на Тоше во заборав од институциите  592176_157460300950194_1971843220_n
April 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share
 

 Гробот на Тоше во заборав од институциите

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

Гробот на Тоше во заборав од институциите  Empty
PostSubject: Гробот на Тоше во заборав од институциите    Гробот на Тоше во заборав од институциите  EmptyThu Apr 12, 2012 8:23 am

Гробот на Тоше во заборав од институциите  Scaled.php?server=352&filename=gumenje7tv5

Потресна приказна, која во исто време е и голем срам за Македонија, пренесе „Дневник“. Имено, весникот пишува дека гробот на нашата легенда Тоше Проески и нема ништо од ветувањата дека неговиот спомен достоинствено ќе се чува од заборав.

Пред четири ипол години, кога го изгубивме, државата ветуваше дека вечното почивалиште на нашиот Тоше ќе изгледа како што заслужува, но од тоа останаа само празните ветувања. Наместо некој да се погрижи за достоинствено да почива во мир, поважни беа милион други работи, од спорови за земјиште, до тоа кој колку направил за зачувувањето на неговиот лик и дело и се разбира кој ќе го земе „колачот“ од заработката од неговите песни и албуми.

Според тоа што го пренесе „Дневник“, луѓето кои се задолжени да го „одржуваат“ неговиот гроб, секојдневно мака мачат да ги покријат дупките и пропаднатите плочки со вештачката трева и мечињата кои посетителите ги оставаат кога доаѓаат да го посетат.

Како што поминуваат годините, така и институциите забораваат на Тоше и за тоа што тој преставуваше и ќе преставува за Македонија.

Сите беа први јавно да ја искажат тагата поради неговата смрт, се јавија илјадници заколнати почитувачи кои ќе сторат нешто, но само си ги наполнија џебовите уништувајќи го споменот за Тоше.

Постојано префрлувани од едно место на друго со одговор дека се ќе се среди, гробот се повеќе и повеќе пропаѓа. Како ќе се одбележат петте години од неговата смрт во такви услови не ни е јасно. Со какви впечатоци ќе си заминат луѓето кои патувале илјадници километри само за да го посетат неговото вечно почивалиште?


Никој не заслужува на ваков начин да се уништува споменот, особено не некој како Тоше.
_________________
PRIDRUZITE NAM SE NA FACEBOOKU

Гробот на Тоше во заборав од институциите  Join2b
Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Гробот на Тоше во заборав од институциите
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti :: Everything related / Povezano ...-
Jump to: