Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
Новинарката Вале Парго на средба со Светата Столица во Ватикан  592176_157460300950194_1971843220_n
April 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share
 

 Новинарката Вале Парго на средба со Светата Столица во Ватикан

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

Новинарката Вале Парго на средба со Светата Столица во Ватикан  Empty
PostSubject: Новинарката Вале Парго на средба со Светата Столица во Ватикан    Новинарката Вале Парго на средба со Светата Столица во Ватикан  EmptyWed Apr 18, 2012 7:51 am

Новинарката Вале Парго на средба со Светата Столица во Ватикан  Pargo so gladijatori

Граѓанската Асоцијација „Мајка Тереза“ од Скопје, по повод Велигденските празници упати топли и срдечни честитки до Светиот центар, Ватикан. По тој повод, и претставничка од Асоцијацијата, новинарката Валентина Ѓоргиевска Парго, оствари посета и средба со портпаролот и директорот на прес-центарот на Ватикан, господинот Федерико Ломбарди.

Во пријатна и срдечна атмосфера во неговата канцеларија, поразговараа за Мајка Тереза и за нејзините свети дела, накратко и за македонскиот ангел - Тоше Проески, како голем хуманист и нејзин следбеник, а од страна на нашата претставничка беше упатена покана до господинот Ломбарди да го посети Скопје, родниот град на Мајка Тереза

Новинарката Вале Парго на средба со Светата Столица во Ватикан  Tose(1)

Новинарката Вале Парго на средба со Светата Столица во Ватикан  Pargo so Lombardi

Во таа пригода Валентина му ја подари и збирката со авторски дела од Претседателот на Асоцијацијата „Мајка Тереза“- Скопје, Стојан Тренчевски, поточно неколку книги и монографии посветени на Мајка Тереза и нејзиниот животен пат.

Новинарката Парго е хуманистка и следбеничка на најголемата хуманистка на нашиот век, Мајка Тереза, која се очекува да биде прогласена и за светица, а минатата година новинарката се закити со Послание за хуманост „Мајка Тереза“. Таа ги следеше остварувањата на Тоше Проески, а фотографии кои новинарката ги направи кога Тоше на својот последен концерт за последен пат ја примаше наградата Мајка Тереза, се изложени во Ватикан.


Нејзиното патување во Ватикан беше овозможено од туристичката агенција „Магелан“, Скопје.

_________________
PRIDRUZITE NAM SE NA FACEBOOKU

Новинарката Вале Парго на средба со Светата Столица во Ватикан  Join2b
Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Новинарката Вале Парго на средба со Светата Столица во Ватикан
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti :: Everything related / Povezano ...-
Jump to: