Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
Лилјана Петровиќ ќе работи со Калиопи - тимот на поп-дивата бега од македонските новинари?  592176_157460300950194_1971843220_n
April 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share
 

 Лилјана Петровиќ ќе работи со Калиопи - тимот на поп-дивата бега од македонските новинари?

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

Лилјана Петровиќ ќе работи со Калиопи - тимот на поп-дивата бега од македонските новинари?  Empty
PostSubject: Лилјана Петровиќ ќе работи со Калиопи - тимот на поп-дивата бега од македонските новинари?    Лилјана Петровиќ ќе работи со Калиопи - тимот на поп-дивата бега од македонските новинари?  EmptyFri Apr 27, 2012 4:02 am

Менаџерката на Калиопи, Лорета Андоновска соопшти дека поранешната менаџерка на Тоше Проески, Лилјана Петровиќ е дел од евровизискиот тим на Калиопи. Лилјана поканата ја добила откако тимот на Калиопи заклучил дека за подобро лобирање на Евросонг потребни се искусни и компетентни луѓе.

Лилјана Петровиќ ќе работи со Калиопи - тимот на поп-дивата бега од македонските новинари?  Ucm-ljilja

Лилјана била првиот човек кој решиле да го контактирааткоја со своето евровизиско искуство може да даде голем допринес за Македонија.

„Со тоа таа само уште еднаш ја докажа нејзината поврзаност и љубов кон Македонија и затоа сме и многу благодарни“, стои во официјалното соопштение.

Во тимот се вклучени и сите досегашни соработници од менаџерскиот тим на Калиопи надвор од Македонија кои со нивното долгогодишно евровизиско PR искуство допринесуваат многу за презентацијата на нашата песна и изведувач во Баку.

И ете дојдовме до момент кога Лорета со новинарите со кои до вчера имаше, колку-толку добра соработка да комуницира само преку официјални соопштенија. Ако тимот мисли дека јавноста кај нас е толку небитна и деталите треба да ги дознава само на ваков начин, тогаш не вреди ништо да се коментира. Ние ќе гледаме од страна и еве може некогаш да помогнеме околу преводите од англиски на македонски или обратно, бидејќи странците станаа поголеми „фраери“ од новинарското лоби кај нас, кое не треба да се потценува. Со среќа на Калиопи и Лорета.

_________________
PRIDRUZITE NAM SE NA FACEBOOKU

Лилјана Петровиќ ќе работи со Калиопи - тимот на поп-дивата бега од македонските новинари?  Join2b
Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Лилјана Петровиќ ќе работи со Калиопи - тимот на поп-дивата бега од македонските новинари?
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti-
Jump to: