Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
June 2018
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share | 
 

 Лилјана Петровиќ ќе лобира за Калиопи

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
avatar

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

PostSubject: Лилјана Петровиќ ќе лобира за Калиопи   Fri Apr 27, 2012 8:23 am


Поранешната менаџерка на Тоше Проески, Лилјана Петровиќ е дел од евровизискиот тим на Калиопи.
„Со цел за што подобро претставување на Калиопи и Македонија на претстојниот евровизиски фестивал во Баку, тимот на Калиопи реши да ги исконтактира луѓето кои се најискусни и најкомпетентни во однос на Евровизија, со цел да се помогне во реализацијата, лобирањето и презентирањето на овогодинешниот претставник и песна за Евосонг во Азербејџан“, соопштува менаџерката на Калиопи, Лорета Андовска.
Првиот човек кој решиле да го контактираат е Лилјана Петровиќ, која со своето евровизиско искуство, контакти, реноме и почитта која ја ужива во европските земји, може да даде голем допринес за Македонија.
„Со тоа таа само уште еднаш ја докажа нејзината поврзаност и љубов кон Македонија и затоа сме и многу благодарни“, додаваат во соопштението.
Покај Петровиќ, вклучени се и сите досегашни соработници од менаџерскиот тим на Калиопи надвор од Македонија. нашата делегација годинава е засилена со уште две имиња – Russell Davies и Roy Bennett од Англија, кои со нивното долгогодишно евровизиско PR искуство допринесуваат многу за презентацијата на нашата песна и изведувач во Баку.
Сето тоа е одлично и секоја чест за подготовките, ама никаде во соопштението не видовме кој ќе биде преведувач…
Силвана Јовановска
БезПардон.Мк

_________________
PRIDRUZITE NAM SE NA FACEBOOKU

Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Лилјана Петровиќ ќе лобира за Калиопи
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti :: Everything related / Povezano ...-
Jump to: