Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
Холивудски филм инспириран од Тоше 592176_157460300950194_1971843220_n
April 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share
 

 Холивудски филм инспириран од Тоше

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

Холивудски филм инспириран од Тоше Empty
PostSubject: Холивудски филм инспириран од Тоше   Холивудски филм инспириран од Тоше EmptyThu May 03, 2012 7:13 am

Холивудски филм инспириран од Тоше 09BE79BE28A22641B966F2DE0C9FB87F

Продуцент, сценарист, директор и актер, Јорго Огненовски за својот нов филмски проект најде инспирација во нашата пејачка ѕвезда.

Јорго Огненовски, Македонец по потекло од Битола со холивудска актерска кариера, продуцент, сценарист, директор и актер, за својот нов филмски проект најде инспирација во нашата пејачка ѕвезда Тоше Проески и неговиот трагично прекинат живот.

Огненовски, кој во последниве месеци е во Македонија и кој зад себе има снимено четири филма во Холивуд („Потерница“, „Црна дупка“, „Руски кум“ и „Покана за смрт“), откри дека работи на сценарио за нов филмски проект, во кој главна ѕвезда е десетгодишно дете со исклучителна дарба за пеење, кое е сираче и подоцна е посвоено од родители Американци. Од домот во Битола детето се сели во Америка каде што го откриваат неговиот талент и набрзо станува музичка ѕвезда...

Плановите се филмот да се снима во Битола и во други делови од Македонија, финишот да биде во Холивуд, а во неговата реализација се спомнуваат и имињата на Ал Пачино, кој е пријател на Јорго, како и Опра Винфри.

_________________
PRIDRUZITE NAM SE NA FACEBOOKU

Холивудски филм инспириран од Тоше Join2b
Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Холивудски филм инспириран од Тоше
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti :: Everything related / Povezano ...-
Jump to: