Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
Промовирана монографијата за спомен куќата на Тоше Проески 592176_157460300950194_1971843220_n
May 2019
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share
 

 Промовирана монографијата за спомен куќата на Тоше Проески

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

Промовирана монографијата за спомен куќата на Тоше Проески Empty
PostSubject: Промовирана монографијата за спомен куќата на Тоше Проески   Промовирана монографијата за спомен куќата на Тоше Проески EmptySat May 19, 2012 8:11 am

Монографија за Тоше, за неговото родно Крушево, спомен куќата и за Македонија промовирана година по отворањето на спомен домот Тоше Проески на Гумење.


Промовирана монографијата за спомен куќата на Тоше Проески Tose-spomen-kuca

Во музејот во кој се изложени дел од неговите лични работи, документи, книги и фотографии од денеска во спомен куќата е и монографијата на 290 страници кои го отсликуваат неговото минато, сегашност и иднина. Овековечени се идејата, изградбата и пуштањето на спомен куќата која досега ја посетиле над 150 илјади обожаватели и фан клубови од земјава, од Балканот и од целиот свет.

Навираат солзи, емоции и сеќавања за Тоше. За времето минато крај нотните тетратки и се тоа со единствена цел да се создаде што подобар текст, што поубава композиција, а во тој дух да се создаде и монографија, која ќе сведочи за Тоше Проески.

Годините минуваат, сеќавањата остануваат. И денеска во неговиот спомен дом, крај неговото вечно почивалиште стотици следбеници и приврзаници. Секогаш доаѓаат со радост, а заминуваат со голема тага- за Тоше, за музичката поп икона Проески.


_________________
PRIDRUZITE NAM SE NA FACEBOOKU

Промовирана монографијата за спомен куќата на Тоше Проески Join2b
Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Промовирана монографијата за спомен куќата на Тоше Проески
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti :: Everything related / Povezano ...-
Jump to: