Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
ПРАВНА НУЖНОСТ ИЛИ ДРЖАВАТА ШТЕДИ НА СМЕТКА НА СПОМЕНОТ ЗА ТОШЕ?  592176_157460300950194_1971843220_n
April 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share
 

 ПРАВНА НУЖНОСТ ИЛИ ДРЖАВАТА ШТЕДИ НА СМЕТКА НА СПОМЕНОТ ЗА ТОШЕ?

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

ПРАВНА НУЖНОСТ ИЛИ ДРЖАВАТА ШТЕДИ НА СМЕТКА НА СПОМЕНОТ ЗА ТОШЕ?  Empty
PostSubject: ПРАВНА НУЖНОСТ ИЛИ ДРЖАВАТА ШТЕДИ НА СМЕТКА НА СПОМЕНОТ ЗА ТОШЕ?    ПРАВНА НУЖНОСТ ИЛИ ДРЖАВАТА ШТЕДИ НА СМЕТКА НА СПОМЕНОТ ЗА ТОШЕ?  EmptyWed Jun 06, 2012 9:30 pm

ПРАВНА НУЖНОСТ ИЛИ ДРЖАВАТА ШТЕДИ НА СМЕТКА НА СПОМЕНОТ ЗА ТОШЕ?  564951_3412436033781_1356432722_32201446_309663415_n

Да стави рака во џебот, министерот Ставрески ќе ги извади тие милион денари, односно 15 илјади евра. Срамота е да се кастрат парите од буџетот и да се пролонгира изградбата на меморијален споменик на Тоше Проески, нашата најголема поп икона во која божем се колнеше владата, премина веднаш во напад Јани Макрадули. Тој ги критикуваше пратениците од ВМРО-ДПМНе, особено тие од изборната единица што го опфаќа Крушево и најмногу пратеничката Цена Матевска од родниот град на Тоше. И порача дека во Крушево ВМРО-ДПМНЕ ќе претрпи катастрофа на изборите

-Гласате за жичница во Скопје и за купување на автобуси за ЈСП Скопје, а се потпишувате на одлука со која се пренасочуваат парите наменети за спомен обележјето за Тоше, срамот, рече Макрадули.

Срамота е вака да се собираат поени, не се работи за парите, туку за нужно пролонгирање на изградбата поради решавањето на имотни проблеми, со што е запознато и семејсетвото на Тоше, реагираше пратеничката од Крушево. Претседателот на парламентот Трајко Вељановски рече дека Макрадули не е коректен, зашто како што нагласи, не се работи за несакање, туку за правни проблеми.

Кога е во прашање Тоше, срамотота е да се расправваме за 15 илјади евра, реагираше Горан Мисоски и побара седницата да биде прекината, на што Вељановски одговори дека тоа не е во рамките на процедурата. Во знак на протест Мисоски ја напушти салата.

На крајот парламентарното мнозинство ја донесе одлуката со која рокот за завршување на меморијалниот споменик наместо до 31 јули годинава, се поместува за две години.

_________________
PRIDRUZITE NAM SE NA FACEBOOKU

ПРАВНА НУЖНОСТ ИЛИ ДРЖАВАТА ШТЕДИ НА СМЕТКА НА СПОМЕНОТ ЗА ТОШЕ?  Join2b
Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
ПРАВНА НУЖНОСТ ИЛИ ДРЖАВАТА ШТЕДИ НА СМЕТКА НА СПОМЕНОТ ЗА ТОШЕ?
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti-
Jump to: