Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
Спомен - куќата на Тоше Проески претпладнето беше затворена 592176_157460300950194_1971843220_n
April 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share
 

 Спомен - куќата на Тоше Проески претпладнето беше затворена

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

Спомен - куќата на Тоше Проески претпладнето беше затворена Empty
PostSubject: Спомен - куќата на Тоше Проески претпладнето беше затворена   Спомен - куќата на Тоше Проески претпладнето беше затворена EmptyTue Jun 12, 2012 5:37 am

Вработените во спомен куќата на Тоше бараат плати и решенија

Спомен куќата на Тоше Проески утрово беше под блокада на 17 привремено вработени кои бараа да им се исплатат 4 заостанати плати и решенија за постојано вработување. Директорката вели дека проблемите биле надминати, а спомен куќата во текот на денот повторно била отворена за гости - вработените го прифатиле и ветувањето дека платите ќе им бидат исплатени во најскоро време.

Спомен - куќата на Тоше Проески претпладнето беше затворена Tose

Спомен - куќата на Тоше Проески претпладнето беше затворена. Поради неисплатени четири плати и поради раскинување на договорите 17 привремено ангажирани работници го запоседнаа објектот и ја блокираа неговата работата.

Бараат договорите за привремено работно ангажирање да им бидат заменети со решенија за постојано вработување бидејќи, според нив, спомен - куќата на Тоше Проески во Крушево остварува сопствен приход и е под надлежност на Министерството за култура.

Од управата потврдуваат дека во спомен куќата се вработени 26 лица, од нив 17 со договор на определено време. Поради недостиг на средства не се исплатени четири плати во просек од по 10 илјади денари.

И локалните власти од Крушево тврдат дека се вклучени во решавањето на проблемот. Со надлежните од Министерството за култура бараат начин како да бидат исплатени заостанатите плати, а според финансиските можности дел од времено ангажираните постојано да бидат вработени. По нивно инсистирање попладнето штрајкот е прекинат, а работата на спомен куќата Тоше Проески деблокирана.


_________________
PRIDRUZITE NAM SE NA FACEBOOKU

Спомен - куќата на Тоше Проески претпладнето беше затворена Join2b
Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Спомен - куќата на Тоше Проески претпладнето беше затворена
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti-
Jump to: