Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
March 2019
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share | 
 

 Тоше како шанкер заработи 12.000 денари бакшиш

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

PostSubject: Тоше како шанкер заработи 12.000 денари бакшиш    Fri Aug 10, 2012 11:24 pm

Тоше како шанкер, неговата менаџерка Љиљана Петровиќ, и Влатко од "Морал" како келнери заработија околу 12.000 денари бакшиш, завчера во скопското кафе "Алиби". Тоше точеше пијалоци, правеше коктели и миеше чаши, а и менаџерката Петровиќ ептен сериозно си ја сфати работата на келнерка. Бакшиш добиваше, а и самата го земаше, заокружувајќи ги цените на пијачките: за пиво од 70 денари нема кусур ако дадеш стотка. Парите одеа директно во кутијата за бакшиш, а Тоше ќе и ги намени на крушевчанката Љупка Талевска, за операција на очите во Москва. Обезбедувањето на Тоше, Влатко Чонгур, беше најдарежлив. Љиљана од него доби 2.000 денари за две пијачки.
Во "Алиби", со хитовивите од осумдесетите и деведесетите се журкаа и Мартин Трпчевски, каратистот Дејан Недев, Елена и Ламбе од "М2", Тамара и Тијана која е дојдена од Белград, дома на одмор. Хуманитарната акција: "Славните ве служат, славните ве дружат" продолжува следниот понеделник._________________
PRIDRUZITE NAM SE NA FACEBOOKU

Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Тоше како шанкер заработи 12.000 денари бакшиш
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti :: Zanimljivosti (Stare vijesti)-
Jump to: