Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
Тоше е човек во кој додека гледаш сфаќаш колку маани имаш ти - дел од биографијата за Тоше Проески  592176_157460300950194_1971843220_n
April 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share
 

 Тоше е човек во кој додека гледаш сфаќаш колку маани имаш ти - дел од биографијата за Тоше Проески

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

Тоше е човек во кој додека гледаш сфаќаш колку маани имаш ти - дел од биографијата за Тоше Проески  Empty
PostSubject: Тоше е човек во кој додека гледаш сфаќаш колку маани имаш ти - дел од биографијата за Тоше Проески    Тоше е човек во кој додека гледаш сфаќаш колку маани имаш ти - дел од биографијата за Тоше Проески  EmptyMon Aug 13, 2012 8:49 pm

Тоше е човек во кој додека гледаш сфаќаш колку маани имаш ти - дел од биографијата за Тоше Проески  Tose-proeski

Фондацијата Тоше Проески подготвува биографија за животот на македоснката ѕвезда која згасна прерано. Доколку се оди по планираното биографијата треба да излезе во октомври, кобниот месец во кој Тоше загина во сообраќајна незгода, објави Свет. За животот на Тоше ќе зборува неговата сестра Дора, како и најблиските пријатели.

Дора раскажува дека Тоше како дете сакал да стане ветеринар. Тој постојано секцирал жаби, проучувајќи ја анатомијата на животните. Но талентот си е талент. Навистина ќе беше жално таков ангелски глас да не запееше на македонската музичка сцена.

За Тоше зборуваат и новинарите и композиторите кои работеле со него. Мирослав Рус, авторот на познатата Игри без граници и сопственик на издавачката куќа „Хит-рекордс ќе каже:

-Тоше е човек во кој додека гледаш сфаќаш колку маани имаш ти.

Во биографијата за животот на легендата по која плачеше не само Македонија туку и земјите во регионот нема да се остави многу простор за девојките. Поголем дел од тој живот ќе биде изоставен, а имињата на девојките кои сепак ќе бидат споменети нема да бидат откриени. А кого го интересираат девојките на Тоше?!

Мојот живот игри без граници уморна приказна, скинати страници празни и неиспишани... пееше човекот со ангелски глас. Празните и неиспишани страници ќе бидат потполнети. Анегдоти, интересни информации кои досега јавноста не ги знаела, детали од детството на легендата која вечно ќе живее ќе ги исполнат страниците од биографската приказна која ќе се печати во само 4 000 примероци.

_________________
PRIDRUZITE NAM SE NA FACEBOOKU

Тоше е човек во кој додека гледаш сфаќаш колку маани имаш ти - дел од биографијата за Тоше Проески  Join2b
Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Тоше е човек во кој додека гледаш сфаќаш колку маани имаш ти - дел од биографијата за Тоше Проески
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti-
Jump to: