Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
Таткото на Тоше: Се уште чекаме Јанакиески да каже дали Владата ќе го прави гробот на син ми? 592176_157460300950194_1971843220_n
April 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share
 

 Таткото на Тоше: Се уште чекаме Јанакиески да каже дали Владата ќе го прави гробот на син ми?

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

Таткото на Тоше: Се уште чекаме Јанакиески да каже дали Владата ќе го прави гробот на син ми? Empty
PostSubject: Таткото на Тоше: Се уште чекаме Јанакиески да каже дали Владата ќе го прави гробот на син ми?   Таткото на Тоше: Се уште чекаме Јанакиески да каже дали Владата ќе го прави гробот на син ми? EmptyTue Aug 21, 2012 6:20 am

Таткото на Тоше: Се уште чекаме Јанакиески да каже дали Владата ќе го прави гробот на син ми? Captur10

Во Крушево неодамна дојде министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и ги посети мајка му и таткому на Тоше.
Тогаш вели зетот на балканската звезда, татко му го праша министерот дали како што ветила владата ќе го прави гробот на Гумење или семејството само да си го направи, пренесува утрешен Фокус.

Министерот според зборовите на Славе Ристевски одмолчел,не му одговорил ништо. А и откако заминал до ден денес не пратил абер.
И од фан клубот на Тоше биле кај министерот Јанакиевски и го прашале дали ќе го прават гробот како што ветиле или да направат хуманитарен концерт и да соберат пари за да се направи гробот, кој според проектот на владата има црква фонтани и парк. И фановите како што велат добиле неодредено празно ветување од министерот.

И од кабинетот на председателот Ѓорге Иванов немаат одговор дали и кога ќе се реализира ветувањето за изградба на меморијалниот комплекс на местото каде што е вечното почивалиште на најголемата македонска звезда. Елена Доцевска од кабинетот на председателот за Фокус кусо одговорила – ние не знаеме ништо јавете се кај Андреј Николовски претседател на одброт за изградба на меморијалниот центар и директор на фондацијата Тоше Проевски.

- Македонскиот Парламент во 2008 година изгласал одлука за изградба на меморијален центар во чиј склоп е и гробот на Тоше. Прцелата на која што треба да се гради има приватни сопственици ,спроведена е постапка за експропијација пред Управниот суд, но повеке од 6 месеци од судот нема никаков одговор – вели директорот Андреј Николовски.

Зоран Василевски

(Читајте повеќе утре во печатеното издание на дневен ФОКУС)[/center]

_________________
PRIDRUZITE NAM SE NA FACEBOOKU

Таткото на Тоше: Се уште чекаме Јанакиески да каже дали Владата ќе го прави гробот на син ми? Join2b
Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Таткото на Тоше: Се уште чекаме Јанакиески да каже дали Владата ќе го прави гробот на син ми?
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti-
Jump to: