Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
РОБЕРТ БИЛБИЛОВ:По Тоше нема ѕвезди, ние само се трудиме да ве расположиме! 592176_157460300950194_1971843220_n
April 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share
 

 РОБЕРТ БИЛБИЛОВ:По Тоше нема ѕвезди, ние само се трудиме да ве расположиме!

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

РОБЕРТ БИЛБИЛОВ:По Тоше нема ѕвезди, ние само се трудиме да ве расположиме! Empty
PostSubject: РОБЕРТ БИЛБИЛОВ:По Тоше нема ѕвезди, ние само се трудиме да ве расположиме!   РОБЕРТ БИЛБИЛОВ:По Тоше нема ѕвезди, ние само се трудиме да ве расположиме! EmptyWed Aug 29, 2012 9:11 pm

РОБЕРТ БИЛБИЛОВ:По Тоше нема ѕвезди, ние само се трудиме да ве расположиме! Po_tos10

"Во Македонија по Тоше нема ѕвезди, ние само се трудиме да ве расположиме", изјави Роберт Билбилов на концертот што затсиноќа се одржа во Ново Лисиче спроти фонтаната "Тоше Проески" по повод големиот христијански празник Богородица. На традиционалниот спектакл што се одржува години наназад овојпат настапија Миле Кузмановски, Дарко Илиевски, Димитар Андоновски, Симона Поповска, Магдалена Цветковска, Александар Тарабунов и Билбилов, кој освен со песна ги изненади присутните и со јавното признавање дека немаме ѕвезди.

За разлика од многу колеги, посебно од оние кои со една отпеана песна сами на себе си го додаваат епитетот голема ѕвезда, Билбилов по се изгледа е најосвестен и знае дека пејач со таков епитет имавме само до пред пет години. Иако зад себе има два албума и освен како пејач докажан е и како композитор, аранжер, продуцент и инструменталист, сепак на Роберт славата не му удрила во глава и не му е тешко да признае дека моменталните изведувачи независно дали на поп или фолк сцената, служат само за да го забавуваат народот.

Убаво кажано, ама тешко дека оваа гооолема изјава, со чест на исклучоците, ќе ги освести оние кои веќе влегле во филм дека се гооолеми...

_________________
PRIDRUZITE NAM SE NA FACEBOOKU

РОБЕРТ БИЛБИЛОВ:По Тоше нема ѕвезди, ние само се трудиме да ве расположиме! Join2b
Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
РОБЕРТ БИЛБИЛОВ:По Тоше нема ѕвезди, ние само се трудиме да ве расположиме!
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti-
Jump to: