Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
Тоше и „Зајди зајди“ цензурирани на „Филип Втори“!? / libertas.mk 592176_157460300950194_1971843220_n
April 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share
 

 Тоше и „Зајди зајди“ цензурирани на „Филип Втори“!? / libertas.mk

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

Тоше и „Зајди зајди“ цензурирани на „Филип Втори“!? / libertas.mk Empty
PostSubject: Тоше и „Зајди зајди“ цензурирани на „Филип Втори“!? / libertas.mk   Тоше и „Зајди зајди“ цензурирани на „Филип Втори“!? / libertas.mk EmptyMon Sep 10, 2012 9:32 pm

Тоше и „Зајди зајди“ цензурирани на „Филип Втори“!? / libertas.mk 644066_482412925111137_1789417983_n

На прославата на денот на независноста 8 Септември која се одржа во Арената „Филип Втори“, на музичкиот хепенинг било планирано да се пушти снимка од Тоше Проески, како ја пее „Зајди зајди“, дознава Либертас. Браќата Тавитијан, според нашиот извор се обратиле до продукцијата „Аворд“ и побарале дозвола и Тоше, како најголема музичка звезда на Македонија, да биде дел од мега проектот. Од продукцијата им ја дале снимката од концерт на Тоше во Бања Лука, каде што ја испеал една од најубавите македонски песни „Зајди зајди“. Но некој направил цензура и снимката не беше пуштена вечерта на 8 Септември во „Филип Втори“.

Зачудени од ова, продукцијата и блиските на Тоше, според нашиот извор, побарале објаснување зошто не била пуштена снимката по што им рекле одговор да бараат во Министерството за култура. Оттаму извесна Биљана им дала објаснување дека одлучено било да не ја пуштат оти песната била многу „тажна“ за ваквата пригода.

За цензурирањето на Тоше не успеавме да исконтактираме со браќата Тавитијан, кои ја осмислија големата забава во арената. Утрово тие беа недостапни на своите мобилни телефони.

_________________
PRIDRUZITE NAM SE NA FACEBOOKU

Тоше и „Зајди зајди“ цензурирани на „Филип Втори“!? / libertas.mk Join2b
Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Тоше и „Зајди зајди“ цензурирани на „Филип Втори“!? / libertas.mk
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti-
Jump to: