Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше 592176_157460300950194_1971843220_n
April 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share
 

 Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше Empty
PostSubject: Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше   Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше EmptyThu Oct 04, 2012 9:12 pm

Под мотото „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“, вечер на плоштадот „Македонија“ со мултимедијален хепенинг ќе бидат одбележани пет години од последен концерт на македонска музичка ѕвезда.

Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше Tose500

Почетокот е во 19:30 часот. Предвидено е емитување видео спотови на Тоше, концертни настапи на Тоше, а ќе биде прикажан и видео запис кој до сега не е емитуван за јавноста. Крајот ќе биде проследен со голем огномет. Организатор на настанот е Интернационалниот Тоше Проески фан-клуб форум.

Последниот концерт Тоше го одржа на Градскиот стадион во Скопје. Тогаш посака, на овој датум, секоја година, да биде заедно со своите фанови, да ужива, да ја слави музиката и да го трасира патот на хуманоста. - Можеби судбината го направи своето, но фановите не дозволуваат неговата желба да падне во заборав, истакнуваат од Интернационалниот Тоше Проески фан-клуб форум.

На настанот „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“ традиционално ќе се одржи и крводарителска акција организирана од Интернационалниот Тоше Проески фан-клуб форум и Црвениот Крст на Град Скопје, поддржана од Меѓународната фондација „Тоше Проески“. Крводарителската акција под мотото „Јас штотуку спасив живот, а Вие?“, ќе се одржи од 10 до 18 часот во просториите на фондацијата „Никола Кљусев“ (веднаш до Дом на АРМ)

_________________
PRIDRUZITE NAM SE NA FACEBOOKU

Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше Join2b
Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti-
Jump to: