Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
Ќе се трча петтиот ултрамаратон за Тоше Проески 592176_157460300950194_1971843220_n
April 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share
 

 Ќе се трча петтиот ултрамаратон за Тоше Проески

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

Ќе се трча петтиот ултрамаратон за Тоше Проески Empty
PostSubject: Ќе се трча петтиот ултрамаратон за Тоше Проески   Ќе се трча петтиот ултрамаратон за Тоше Проески EmptyWed Oct 10, 2012 12:07 am

Ќе се трча петтиот ултрамаратон за Тоше Проески Tose-proeski-maraton

Фондацијата „Тоше Проески“ заедно со Фан клубот на Тоше го припремаат петтиот Ултрамаратон за Тoше, од Нова Градишка – Република Хрватска до Крушево – Република Македонија.

16 маратонци од нашата држава ќе ја трчаат последната маршута по која се движел Тоше, во обратен правец. Одбележувањето на петгодишнината од загинувањето на Тоше Проески ќе започне од местото на несреќата на 13 октомври, 2012 година, точно во 6.20 часот, а ќе заврши на неговото вечно пребивалиште во Крушево на 16 октомври, 2012 година, во 12 часот.

Маратонците попатно ќе застанат во Белград, пред Белградска Арена, која има посебно значење во кариерата на Тоше, каде фан клубот и маратонците од Р. Србија ќе ги пречекаат и испратат до излезот и во Скопје каде што уште на влезот ќе се пречекаат маратонците, додека фан клубот на Тоше на Плоштадот Македонија ќе организира дочек на 15.10.2012 во 17.00 часот. Свој настап ќе има хорот СГГУГС Здравко Цветковски кои ќе изведат неколку познати рефрени на Тоше.

_________________
PRIDRUZITE NAM SE NA FACEBOOKU

Ќе се трча петтиот ултрамаратон за Тоше Проески Join2b
Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Ќе се трча петтиот ултрамаратон за Тоше Проески
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti-
Jump to: