Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
March 2019
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share | 
 

 Тоше со нов албум, турнеја и со хуманитарни активности (23.03.2006)

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

PostSubject: Тоше со нов албум, турнеја и со хуманитарни активности (23.03.2006)   Sat Oct 27, 2012 12:19 am

Проески ќе настапи и на Радискиот фестивал во Хрватска,
што ќе се одржи на крајот на мај


Мегаѕвездата Тоше Проески ќе одржи балканска концертна турнеја со слоганот „Тоше се враќа дома“, која ќе почне во мај, а ќе трае до средината на јуни.

Турнејата во организација на „Аворд ентертејмент“ и „Фајнал кат продукција“ (соорганизатор) ќе ги опфати поголемите градови од поранешните југословенски републики, а на концертите Тоше ќе настапи со придружба на филхармонија.


На вчерашната прес-конференција Проески го најави и снимањето на новиот албум со стари македонски песни, со цел да го доближи македонскиот фолклор до помладата публика. Тој потенцираше дека и покрај многубројните обврски, ќе продолжи и со хуманитарните ангажмани.

- Му благодарам на Господ што ми овозможи да се занимавам со работа што многу ја сакам и што можам да работам и за хуманитарни цели.

Драго ми е што со последниот хуманитарен концерт овозможивме реновирање на одделот за хронични белодробни заболувања во Детската клиника за белодробни заболувања „Козле“ - рече Проески и апелираше за поддршка на нивната акција за доброто на децата.

Директорката Наде Узунова истакна дека Клиниката за белодробни заболувања „Козле“, во која годишно лежат 3.500 болни деца, а 25.000 ја посетуваат, е во лоша состојба и стравуваат од можни несакани последици поради лошата состојба на електриката и на водоводот. Претставничката на „Космофон“, Ивона Гапиќ, рече дека соработката со Тоше продолжува и оваа мобилна телефонија ќе ги поддржува сите негови активности, вклучувајќи ги и хуманитарните.

Менаџерката Лилјана Петровиќ најави дека Проески снимил спот за „синалко“ што веќе се емитува во 24 земји во Европа. Тој ќе настапи и на Радискиот фестивал во Хрватска, што ќе се одржи на крајот на мај.

На 2 и 3 јуни Тоше ќе престојува во Албанија, на манифестацијата на која ќе се прогласуваат најдобрите спотови на европски пејачи. Нашата мегаѕвезда ќе се натпреварува со видеоклиповите за темите „Кој ти гризе образи“ и „Пратим те“. Како што дознаваме, организаторот е во преговори со светската актерска ѕвезда Никол Кидман за нејзино учество на оваа манифестација како специјален гостин.

По стапките на Роби Вилијамс

Првиот човек на „Аворд ентертејмент“, Ласте Николовски, верува дека Тоше има реални можности да оствари и европска кариера.
- Заедно со Лилјана планираме да го промовираме Тоше на англискиот музички пазар, кој е јадро на музичка Европа. Засега Америка не е наша цел. Ќе го следиме патот по кој одеше Роби Вилијамс. Тој прво ја освои Англија, а потоа автоматски и Америка. Првичните реакции на компетентните луѓе во Англија со кои сме во контакт се доста позитивни. Мислам дека не е тешко со Тоше да успееме и верувам дека ќе имаме добри резултати.

Соња Алексовска-Неделковска

_________________
PRIDRUZITE NAM SE NA FACEBOOKU

Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Тоше со нов албум, турнеја и со хуманитарни активности (23.03.2006)
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Downbeat vs Rodigan, NYC 2006 "The Most Decent Clash on Earth"
» 2006.05.27 - RIR V, Rock City, Bela Vista Park, Lisbon, Portugal
» Vodafone Live Music Awards - Biology 12.10.2006
» 2006.12.19 - Gibson Amphitheatre, Universal City, USA
» SCANDAL Esaka Muse Hall 2006 live

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti :: Zanimljivosti (Stare vijesti)-
Jump to: