Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
March 2019
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share | 
 

 „ОБИЧНИ“ ЛУЃЕ СО ПОПУЛАРНИ ИМИЊА - Ало, Лилја дај ми го Тоше (29.03.2006)

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

PostSubject: „ОБИЧНИ“ ЛУЃЕ СО ПОПУЛАРНИ ИМИЊА - Ало, Лилја дај ми го Тоше (29.03.2006)   Sat Oct 27, 2012 10:39 pm

Љупчо Јордановски, Никола Груевски, Владо Јаневски, Влатко Стефановски се само мал дел од имињата на кои се излистуваат голем број корисници во телефонскиот именик

Три или четири девојчиња ми се јавуваа на мобилниот и на фиксниот телефон за им ја кажам домашната адреса на Тоше Проески. Цела недела траеше „опседнувањето“, ама најупорно остана само едно од девојчињата што, откако сите се откажаа, продолжи да ми ѕвони. Залудно ја убедував дека не сум таа Лилјана Петровиќ што ја бара.

Ми рече: „Ама јас ви го препознавам гласот, вие сте сигурно менаџерката на Тоше. Искрено да ви кажам, на телевизија сте многу пољубезна отколку во живо“.

Тогаш работев во една осигурителна куќа, па за да престане да ми се јавува и реков да дојде и да ме побара на портирница за да се видиме „очи в очи“ и да се увери дека не сум жената што ја бара. По тој предлог, престана да ми врти. Ова е само една од случките на 53-годишната скопјанка Лилјана Петровиќ, која го носи истото име и презиме како и менаџерката на нашата мегаѕвезда Тоше Проески. Иако не „раководи“ со кариерата на Тоше, туку работи во осигурителна компанија, сепак, одвреме-навреме и се јавуваат продуценти, музичари, обожаватели за да букираат настап или само да и кажат збор два. Нејзината популарност се должи на името Лилјана Петровиќ, под кое и се регистрирани и мобилниот и домашниот телефон.

Голем број личности меѓу двата милиона Македонци носат исти имиња и презимиња. А некои од граѓаните, пак, имаат ист „идентитет“ како познатите личности.

Периодот кога пејачот Владо Јаневски беше популарен во групата „Ластовица“, за пензионерот Владо биле „пеколни“ години.
- Право да ви кажам и жена ми ќе ме оставеше поради девојчињата што се јавуваа - на шега вели 76-годишниот Јаневски.

Тој ниту пеел „Чаирска романтика“, не настапил на „Евровизија“, не продал албуми во илјадници примероци, но ете, среќата го послужила во животот да има многу обожаватели. Вели дека последниве неколку години девојките не го бараат како порано, ама не е важно бидејќи семејството се навикнало на неговата популарност.

Можеби не ја „вжештува“ гитарата и не свирел во култниот бенд „Леб и сол“, но ете и еден Битолчанец е популарен како Влатко Стефановски.

- Кога одам по шалтери секогаш ме прашуваат дали сме братучеди со гитаристот. Се случувало и да го бараат на телефон, ама кога ќе им кажам дека згрешиле веќе не се јавуваат - вели 40-годишниот Влатко.
„Еве ни го премиерот, ќе ни каже збор-два за државата“, „Внимание, пристигнува поранешниот министер за финансии“. Ова се најчестите шеги што ги слуша 17-годишниот Никола Груевски од Ресен од своите другари и соученици во ДСУ „Цар Самуил“. Не се појавил на телевизиските екрани, ама името и презимето што го „наследил“ од деда си го прават популарен.

Љупчо Јордановски, Сузана Спасовска, Никола Поповски, Филип Петровски се само мал дел од имињата на кои се листаат десетици корисници во телефонскиот именик. А на обожавателите најчесто „во рака“ им паѓа погрешен број, па потрагата по идолот завршува со „мачење“ на обични луѓе со популарни имиња и презимиња.

_________________
PRIDRUZITE NAM SE NA FACEBOOKU

Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
„ОБИЧНИ“ ЛУЃЕ СО ПОПУЛАРНИ ИМИЊА - Ало, Лилја дај ми го Тоше (29.03.2006)
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Downbeat vs Rodigan, NYC 2006 "The Most Decent Clash on Earth"
» 2006.05.27 - RIR V, Rock City, Bela Vista Park, Lisbon, Portugal
» Vodafone Live Music Awards - Biology 12.10.2006
» 2006.12.19 - Gibson Amphitheatre, Universal City, USA
» SCANDAL Esaka Muse Hall 2006 live

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti :: Zanimljivosti (Stare vijesti)-
Jump to: