Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
March 2019
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share | 
 

 Тоше во Англија ќе се сретне со светски композитори (19.04.2006)

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

PostSubject: Тоше во Англија ќе се сретне со светски композитори (19.04.2006)   Wed Oct 31, 2012 10:45 am


Тоше Проески на 3 мај во Лондон, Англија, ќе се сретне со менаџерите од фирмата „Пипл ин моушн“, која ќе биде негов промотер на европскиот пазар, како и со неколку врвни светски композитори и продуценти.
Тие заеднички ќе решат кој музички правец одговара на неговиот глас и ќе ги одберат темите што ќе се најдат на новиот албум. Проески веќе остварил соработка со авторот Енди Рајс, кој работел на пет изданија на „Симпл ред“, ја изработил темата „Карузо“ на Лучано Павароти, а соработувал и со Тони Китон. Тоше комуницирал и со композиторот Свит Пи, кој има напишано песни за „Шугабејбс“ и за „Дестинис чајлд“, како и со текстописецот Вејн Хецтор, кој работел на темите за Ема Бантон, Питер Андре Мишел...

- Среќен сум зашто станува збор за голем договор што го подготвуваме аналитично и доста време. Се надевам дека соработката со „Пипл ин моушн“, кои ќе бидат мои претставници во Англија, ќе се одвива одлично. Почнаа со работа и веќе ме известија дека е договорена соработка со повеќе светски композитори и текстописци што треба да ми прават песни за албумот - вели Проески.

Неговата менаџерка Лилјана Петровиќ ќе биде дел од тимот што ќе се грижи за неговата европска кариера.

- Откако го освоивме Балканот, наша следна цел е Европа. Ќе ни треба многу среќа да го оствариме нашиот план. Ќе го одржам ветувањето од пред неколку години дека, без разлика дали Тоше ќе направи светска кариера, никогаш нема да ја заборавиме Македонија. Оваа земја и понатаму ќе биде наша база и секогаш во слободното време ќе доаѓаме овде. (С.А.Н.)

_________________
PRIDRUZITE NAM SE NA FACEBOOKU

Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Тоше во Англија ќе се сретне со светски композитори (19.04.2006)
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Downbeat vs Rodigan, NYC 2006 "The Most Decent Clash on Earth"
» 2006.05.27 - RIR V, Rock City, Bela Vista Park, Lisbon, Portugal
» Vodafone Live Music Awards - Biology 12.10.2006
» 2006.12.19 - Gibson Amphitheatre, Universal City, USA
» SCANDAL Esaka Muse Hall 2006 live

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti :: Zanimljivosti (Stare vijesti)-
Jump to: