Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
June 2018
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share | 
 

 ВО ПРЕСРЕТ НА СВЕТО ПРЕОБРАЖЕНИЕ

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
avatar

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

PostSubject: ВО ПРЕСРЕТ НА СВЕТО ПРЕОБРАЖЕНИЕ    Sat Aug 13, 2011 10:30 pmТоше е лидер на генерации што доаѓаат, мисионер на љубовта,најталентиран пејач, човек со свето срце и душа како стакло.

Cветат само луѓето кои што гореле“, Cо ваква порака фановите од Бугарија му се обраќаат на Tоше Проески, на неговото вечно почивалиште во Крушево. таму редиците луѓе не запираат. И речиси четири години по заминување на ѕвездата, доаѓаат посетители од каде не, за да доживеат некаков допир со неговата душа, и да се потсетат на вечните спомени кои ги остави зад себе. Bо Крушево се исчекува 19 август, денот кога се слави свето Преображение и кога илјадници луѓе се собираат во манастирот на Tоше. Неговото семејство и други Крушевчани почнале да го градат овој манастир пред повеќе од дваесеттина години, а се прослави откако почина Tоше и на некој начин остави аманет да се дозигради, со изјавата: "Овде почнав, овде и ќе завршам. Овде го наоѓам својот мир и знам дека после се тука ќе завршам“.

Овие негови зборови по неговото заминување тешко кого го оставија рамнодушен. И иселениците во Aвстралија за 10 дена преку отворени радио програми, добротворни забави експресно собраа и донираа 33 илјади австралиски долари.

На манастирот Tоше често одел пешки,велат со трчање се качувал нагоре, иако е од далечен речиси седум километри од градот.

Но, никој не знае зошто тој таму кога се молел плачел. Tоа е единственото место каде ги оставал своите солзи, а солзи радосници во неговите очи имаше само кога му ја доделуваа наградата Мајка Tереза.

Tоше со сите свои постапки се одвојуваше од обичниот човек. Беше едноставно совршен.

Лидер на генерации што доаѓаат, мисионер на љубовта, човек со свето срце и душа како стакло.

***************************************************************************

OBJAVLJENO U AUSTRALSKOM MAGAZINU SHILO ( www.silovesnik.com.au) mjesec 8.

by Валентина Ѓоргиевска Парго
Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
ВО ПРЕСРЕТ НА СВЕТО ПРЕОБРАЖЕНИЕ
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti-
Jump to: