Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
March 2019
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share | 
 

 TОШЕ ПРОЕСКИ ВО УНИВЕРЗАЛНА САЛА (21.12.2006)

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

PostSubject: TОШЕ ПРОЕСКИ ВО УНИВЕРЗАЛНА САЛА (21.12.2006)   Thu Dec 20, 2012 11:00 pm

Емотивна изведба од името на хуманоста

Парите собрани од влезниците и од јавувањата на телефонот за донации ќе бидат наменети за разубавување
на просторот пред Детската клиника во Скопје и за изградба на игротекаСо силни вресоци, скандирања на неговото име и првите тактови на „По тебе“ почна двочасовната забава со песна и музика што
Тоше Проески завчера, од името на хуманоста, ја приреди во Универзалната сала во Скопје.
Концертниот простор беше претесен за да ги собере сите што сакаа да уживаат во песните на големата ѕвезда и да пеат заедно со него.
Меѓу публиката беа и неговите верни обожаватели, лицата со посебни потреби,
за кои Тоше отсекогаш беше и денес е најголема ѕвезда. За тоа сведочеа и неколкуте транспаренти
на кои пишуваше „Тоше те сакаме“ и „Тоше, ти си нашата најголема ѕвезда“!

Одлично подготвен и со беспрекорна професионална поддршка од својот бенд,
Проески во живо ги отпеа своите нови, потсети на старите хитови,
но и изведе неколку странски композиции, кои, како што рече, му се едни од најомилените.
И овој пат, неговата харизматичност, милост и, пред се', убави стихови,
направија публиката да падне во делириум и постојано да го наградува со громогласни аплаузи и силни вресоци.
И самиот Тоше не можеше да остане рамнодушен на изјавите на љубов и силните емоции
што можеа да се почувствуваат во салата и неколкупати кажа дека најубаво му е кога пее дома,
за својата публика и дека, едноставно, се чувствува прекрасно меѓу своите обожаватели.Тоше приреди и мало изненадување со што го смени класичниот концепт на своите концерти.
Се фати за гитара и во придружба на групата изведе неколку свои, но и странски хитови.
Кога ги запеа старите „Усни на усни“, „Сонце во твоите руси коси“ публиката возврати со огромен аплауз
и ги испеа заедно со него.
За разделба од најверните фанови ја запеа „Твоите бакнежи на моите бели кошули“
и најави дека и в година повторно ќе запее за сите на кои помошта и вниманието им се најпотребни.
И покрај скандирањето на присутните, сепак, не се врати на бис.

Ова е веќе петтиот хуманитарен новогодишен концерт на Тоше Проески.
Парите собрани од влезниците и од јавувањата на телефонот за донации ќе бидат наменети
за разубавување на просторот пред Детската клиника во Скопје и за изградба на игротека.


_________________
PRIDRUZITE NAM SE NA FACEBOOKU

Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
TОШЕ ПРОЕСКИ ВО УНИВЕРЗАЛНА САЛА (21.12.2006)
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Downbeat vs Rodigan, NYC 2006 "The Most Decent Clash on Earth"
» 2006.05.27 - RIR V, Rock City, Bela Vista Park, Lisbon, Portugal
» Vodafone Live Music Awards - Biology 12.10.2006
» 2006.12.19 - Gibson Amphitheatre, Universal City, USA
» SCANDAL Esaka Muse Hall 2006 live

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti :: Zanimljivosti (Stare vijesti)-
Jump to: