Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
March 2019
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share | 
 

 Тоше Проески - „Со музика за живот“ (21.12.2006)

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

PostSubject: Тоше Проески - „Со музика за живот“ (21.12.2006)   Fri Dec 21, 2012 12:30 pmТоше Проески

Без задршка

Дочекан на нозе, со овации, вресоци, транспаренти „Тоше, те сакам“, „Тоше, ти си нашата ѕвезда“, завчеравечер во Универзалната сала, Тоше Проески уште еднаш ја потврди својата хуманост и го одржа традиционалниот хуманитарен концерт „Со музика за живот“.

Облечен во кафено палто, шалче и искинати фармерки пикнати во чизми, самата појава на Проески на сцената овој пат специјално послана со рози, предизвика делириум во преполната сала. Првите тактови на „По тебе“ значеа и почеток на ноќта во која се пееше и играше од почеток до крај, ноќ која и да траеше 24 часа ќе беше прекратка за жедните обожавател(к)и на Тоше Проески. „Одамна не сум имал концерт дома, често патувам, не сум се прибрал. Не знаете колку добро се чувствувам вечерва“, рече Проески, продолжувајќи ја вечерта со своите најголеми хитови. Ги слушнавме „Ден за нас“, „Рузвелтова 3“ (и' ја посвети на Весна Бејби), „Ако ме погледнеш во очи“, „Далеку од мене“, „Ангел си ти“, „Соба за тага“, „Лејди“, „Срце није камен“, „Љубена“, „Чија си“..., во преубава, распеана и разиграна атмосфера и публика каква што секој пејач може да посака, на моменти погласна и од самиот Тоше. Во знак на благодарност, Проески се поклони и клекна на колена, навестувајќи го вториот дел од завчерашниот хепенинг. На изненадување на многумина, Тоше го видовме во едно поинакво светло - со гитара во раце и изведба на неколку свои и светски хитови. Одлично прозвучеа „Усни на усни“, „Сонце во твоите руси коси“, „Громови на душа“, „Fragile“ (Стинг) на „жички“ и придружба на уште тројца членови од бендот „Блу фанки индивидуалс“... Вистински морници предизвика изведбата (без проба) на „Bed of Roses“ од Џон Бон Џови, а малку потоа следуваше и финиш со „Твоите бели кошули“. Цвеќе, мечиња, изјави на љубов беа задолжителен подарок од публиката на која не и' помогнаа ниту скандирањата, ниту извикувањата Тоше да се врати на сцената. По два и пол часа жестока и без паузи свирка, Проески, како што рече и самиот, замина мирно да спие. Средствата од неговиот петти хуманитарен концерт ќе се наменат за доопремување на Клиниката за детски болести во Скопје. Браво Тоше! (К.Ш.)

_________________
PRIDRUZITE NAM SE NA FACEBOOKU

Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Тоше Проески - „Со музика за живот“ (21.12.2006)
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Downbeat vs Rodigan, NYC 2006 "The Most Decent Clash on Earth"
» 2006.05.27 - RIR V, Rock City, Bela Vista Park, Lisbon, Portugal
» Vodafone Live Music Awards - Biology 12.10.2006
» 2006.12.19 - Gibson Amphitheatre, Universal City, USA
» SCANDAL Esaka Muse Hall 2006 live

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti :: Zanimljivosti (Stare vijesti)-
Jump to: