Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
March 2019
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share | 
 

 Тоше за Нова година во Риека за 25.000 евра (14.11.2006)

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

PostSubject: Тоше за Нова година во Риека за 25.000 евра (14.11.2006)   Sat Dec 29, 2012 4:09 am

Голем интерес во Риека за гостувањето на македонската поп-ѕвездаЏибони, Тоше Проески, Тереза и Младен Грдовиќ се пејачи кои во Хрватска ќе имаат најдебел хонорар за новогодишната ноќ. За вистинската цифра постојат најразновидни информации и шпекулации, а тамошниот печат наведува цифри - од 10.000 до 100.000 илјади евра.

Колку навистина новогодишната ноќ ќе му се позлати на Тоше не' информира неговата менаџерка Лилјана Петровиќ.

- Владее огромен интерес за гостувањето на Тоше на плоштадот во Риека, а идејата потекна од градоначалникот Војко Оберснел. Факт е дека и Тоше и Џибони најдобро се котираат по топ-листите, популарни се и сето тоа си има своја атракција и во цената. Тоше ќе пее за сумата што ја заслужува, а тоа е за нијанса помалку од неговиот колега Џибони.

Загатката се чини решлива - според пишувањето на хрватскиот „Вечерњи лист“, новогодишната „берба“ на Џибони изнесува 30.000 евра, а нашиот Тоше ќе пее за пет илјади евра помалку.

Минатата година за највеселата ноќ Тоше од настапот на Скопскиот плоштад зеде 10.000 евра. Од сентиментални причини. Кога работи разумот, очигледно, подобро се заработува. Тоа може да го потврди Цеца – таа, и покрај најавите за Нова година во Скопје, својата песна ќе им ја подари на гостите на Копаоник за многу нули. Поточно, за несентиментални – 100.000 евра. (В.Т.)

_________________
PRIDRUZITE NAM SE NA FACEBOOKU

Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Тоше за Нова година во Риека за 25.000 евра (14.11.2006)
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Downbeat vs Rodigan, NYC 2006 "The Most Decent Clash on Earth"
» 2006.05.27 - RIR V, Rock City, Bela Vista Park, Lisbon, Portugal
» Vodafone Live Music Awards - Biology 12.10.2006
» 2006.12.19 - Gibson Amphitheatre, Universal City, USA
» SCANDAL Esaka Muse Hall 2006 live

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti :: Zanimljivosti (Stare vijesti)-
Jump to: