Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share | 
 

 Тоше Проески - Hовиот албум „Best of Tose Proeski“

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
avatar

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

PostSubject: Тоше Проески - Hовиот албум „Best of Tose Proeski“   Sat Jan 05, 2013 2:27 am
ПОДАРОK ЗА ДЕНОТ НА РАЃАЊЕТО НА ТОШЕ

Албумот содржи 16 композиции што ја одбележаа кариерата на пејачот
и една нова песна со наслов „Све је ово премало за крај“

Денот на раѓањето на македонската музичка легенда Тоше Проески, 25 јануари, ќе биде одбележан
со новиот албум „Best of Tose Proeski“.На проектот се наоѓаат 16 добро познати композиции што ја
одбележаа кариерата на Тоше и една нова песна со наслов „Све је ово премало за крај“.

Автор на музиката и на текстот на новата композиција е Јелена Трифуновиќ, а аранжманот го направи Никша Братош.

- Песната е снимена во 2006 година, во домашното студио на Тоше.
Таа е само дел од богатото музичко наследство што го остави во своето студио.
Аранжманот на „Све је ово премало за крај“ го изработи Никша Братош,
најдобриот продуцент и аранжер на Балканот. Тој работи и на новите песни на Тоше,
кои ги создаде во текот на својот живот - вели Славен Ристоски од „Фондацијата Тоше Проески“.


www.dnevnik.com.mk

_________________
PRIDRUZITE NAM SE NA FACEBOOKU

Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Тоше Проески - Hовиот албум „Best of Tose Proeski“
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti-
Jump to: