Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
June 2018
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share | 
 

 Тоше и Ѓоковиќ подеднакво популарни во српска Јагодина

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
avatar

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

PostSubject: Тоше и Ѓоковиќ подеднакво популарни во српска Јагодина    Fri Aug 26, 2011 8:58 pm

Македонската поп икона Тоше Проески и српскиот национален херој Новак Ѓоковиќ делат подеднаква популарност во српско Јагодина- барем така покажува анкетата на првиот музеј на восочни фигури во Србија во која посетителите бираат чија восочна фигура најмногу сакаат да ја видат во музејот.


Тоше Проески и Новак Ѓоковиќ во трка за да добијат своја восочна фигура во музејот во српска Јагодина. На веб сајтот на музејот, посетителите гласаат за личности кои сакаат да ги гледаат во првиот музеј на восочни фигури во соседна Србија.

Ако до пред еден месец, балканскиот ангел Тоше убедливо водеше пред Цеца, Путин, Бојовиќ,Чкаља, кралица Милица, последниот успех на сега националниот херој во Србија, Џоковиќ, го презеде водството. Од музејот одговараат дека гласањето е во тек и не знаат со која фигура ќе биде подновен музејот до крајот на годината.

- Тоше убедливо водеше до пред еден месец. Тука се некаде. Засега Ѓоковиќ води, па ќе видиме. Се зависи од гласањето на граѓаните, на посетителите, вели Валентина Џорџевиќ, управник на Музејот во Јагодина.

Жителите на Јагодина, но и туристите, сепак, навиваат- и Тоше и Ѓоковиќ да си го најдат своето место во музејот.

- Па и Тоше и Ѓоковиќ, навистина не знам, ги сакам и двајцата, вели жител на Јагодина.

-Па би сакала и Тоше и Ѓоковиќ и двајцата, жител на Јагодина.

- Бидејќи Тоше не е меѓу нас, прво треба на Тоше, а Ѓоковиќ ќе живее можеби уште 100 години, вели гостинка од Ниш.

- Тоше заслужува да има своја фигура. Да ја искористиме оваа прилика и да гласаме за Тоше, вели гостинка од Берово.

Музејот кој постои три години за прв пат ја проширува својата поставка. Досега го посетиле над 10 илјади туристи од целиот свет. Во него се изложени во природна големина и со препознатливата гардероба 28 личности од српската историја од Света Сава, преку Тито, Милошевиќ, Дивац.

Тоше во Македонија има своја восочна фигура во спомен домот во родното Крушево.

За поставување восочна фигура на Тоше Проески во музејот за восочни фигури во Јагодина може да гласате на овој линк:
http://www.muzejvostanihfigura.autentik.net/


Даниела Такева
Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Тоше и Ѓоковиќ подеднакво популарни во српска Јагодина
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti-
Jump to: