Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
June 2018
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share | 
 

 Тоше се уште рекордер

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
avatar

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

PostSubject: Тоше се уште рекордер   Sat Aug 27, 2011 1:24 am

Според последниот преглед, Тoше Проески има најмногу Фејсбук фанови од сите пејачи, групи и уметници на целиот Балкан. Ова е објавено на Фејсбук. И три и пол години по неговото заминување, тој суверено царува и со срцата на обожаваталите, и со топ листите и со фан страниците.

Со статусот Македонци, Хрвати, Босанци, Срби, Словенци, Црногорци, Албанци, Бугари, Грци, Роми... 292.357 души на едно место и ЗА ЕДЕН ЧОВЕК - ТОШЕ ПРОЕСКИ...ЉУБОВТА НЕМА ГРАНИЦИ!!!, деновиве на една од бројните Фејсбук фан-страници се објавено дека страницата пораснала до една завидна бројна, каква што немаат ни некои од најголемите светски ѕвезди.

А на страницата In Memoriam Tose Fan Radio деновиве е објавено новото видео кое го направи Марјан Томажиниќ со Антонија Шола, за песната Громови на душа.
На сите страници за Тоше, и на било кој начин поврзани со него, секојдневно се апдејтуваат песни, спотови, фотографии, исто како Тоше да е тука.Некои од фа групите ви ги пренесуваме како што се напишани оригинално - UNITED FOR TOSE PROESKI ¦, In Memoriam Tose Fan Club & Forum, Тоше-синот Божји Проески, Иконо наша - Тоше Проески, Тодор Проески <3, TE Sakam TOSE Proeski, Dali Tose Proeski moze da sobere poveke fanovi od Elvis Presley? (113.351 приврзаници), 500.000 Македонци за да ни се врати, za site onie koi bi go dale zivotot za TOSE PROESKI, I moite deca ke rasnat so pesnite na Tose Proeski!, Сите кои до крајот на својот живот ке го сакаат ТОШЕ ПРОЕСКИ, на која е пренесена изјавата на Тоше Да имам голема моќ бар на кратко би направил да исчезнат омразата и злото и луѓето меѓусебно да си делат љубов - ТОШЕ ПРОЕСКИ.

На Фејсбук е формирана и оваква група Milcho Manchevski da go rezira filmot za Toshe, со цел да се искористи славата на режисерот и светоста на Тоше и тоа да допре до цел свет.

Нема разделба од Тоше. Нема разделба од неповторливата и најбеската македонска легенда, кој ќе остане славен и сакан за вечни времиња!

Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Тоше се уште рекордер
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti-
Jump to: