Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
June 2018
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share | 
 

 Сите детали за утрешниот концерт за Тоше

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
avatar

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

PostSubject: Сите детали за утрешниот концерт за Тоше    Tue Oct 04, 2011 5:32 am

04.10.2011, 12:10
(ЕКСКЛУЗИВНО) Сите детали за утрешниот концерт за Тоше
Катерина Шекеровска

Македонските фанови на нашата најголема пејачка ѕвезда утре (5 октомври) ќе ја одбележат четиригодишнината од последниот концерт на Тоше Проески што се одржа на 5 октомври 2007 година на Градскиот стадион во Скопје (сега арена „Филип втори“)

Центарот на случувањето ќе биде плоштад Македонија, почетокот е закажан во 19 часот, а поканети се сите почитувачи на ликот и делото на Тоше Проески. Во продолжение, следуваат деталите за утрешната програма од прва рака, односно од Марина Костова, дел од интернационалниот „Тоше Проески фан клуб форум“, кој заедно со „Сити радио“ се јавува како организатор на утрешното случување.

Какво е сценариото за утревечер? Како ќе тече програмата и кој се ќе учествува на „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“?

- Годинава настанот „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“ ќе го одбележиме на плоштадот Македонија со почеток од 19 часот. Ќе се пушта музика од Тоше и материјал (аудио и видео) на наши форумаши од Балканот. Главниот дел се состои исто така од видео материјал, дваипол часовно видео од настапи во живо на Тоше и тоа од трите концерти на Градски стадион 2004, 2006 и 2007, Универзална сала 2006, Антички театар-Охрид 2004, Белградска Арена 2007, Хвар 2007 и настапи од Златна буба мара на популарноста 2003 и 2007 год.

Како претходница на вечерта ќе биде крводарителската акција во чест на Тоше. Какво е искуството од минатите години и каков одѕив очекувате утре?

- Одбележувањето на денот ќе ни започне со крводарителската акција која ќе се одржи во просториите на фоајето на Домот на АРМ во периодот од 10-18 часот. Ова ни е веќе трета акција во наша и организација на Црвениот крст на Град Скопје, правата се случи пред една година и беа собрани 224 едниници крв, втората акција се случи на 25-ти јануари на роденденот на Тоше и беа собрани 125 единици крв. Годинава очекуваме и се надеваме дека ова ќе биде најуспешна акција и дека ќе успееме да ја надминеме бројката на собрани крвни единици од предходните акции.

Од вашите контакти, има ли најава за пристигнување на фанови од други градови од земјава, па и надвор од неа?

- Секако дека имаме контакти со фановите од другите градови и од земјиве ширум Балканот и светот, што всушност ја покажува и интернационалноста, какво што име носиме. Очекуваме дека пред се Крушевчани ќе бидат дел од овој настан како што беа дел од сите концерти на Тоше, но исто така очекуваме и гости од соседните земји .

Кои беа главните активности на интернационалниот „Тоше Проески фан клуб форум“ во изминатиов период, а што имате зацртано за реализација во иднина?

- Ние како форум имаме активности во текот на целата година, ги одбележуваме сите важни датуми поврзани со името на Тоше и меѓу тие активности ги организираме нашите хуманитарните акции под името „Тошев мост на љубовта“. Имаме план на акции предвидени во оперделен месец за секоја земја од екс-ју земјите и Бугарија, во октомври е предвидена посета на здружението за деца со посебни потреби „СРЦЕ“ во Загреб. „Тошев мост на љубовта“- Македонија е во декември.

Какви се вашите планови за одбележување на 4- годишнината од смртта на Тоше на 16 октомври?

- ИТПФКФ за годишнината од смртта на нашиот Тоше има предвидено, како и секоја така и ова година, организирирање на спомен литургии во Скопје во Соборниот Храм и Католичката црква, а некои од нашите членови ќе бидат во Крушево. За сите останати членови ширум Балканот исто така ќе се организираат спомен миси по храмовите, каде што има наши членови. За потсетување, во минатите години беа одржани спомен литургии/миси во околу 30-тина града шурум Балканот и Европа.
Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Сите детали за утрешниот концерт за Тоше
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti-
Jump to: