Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
June 2018
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share | 
 

 Емотивен спот во чест на Тоше Проески од фановите во Црна Гора

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
avatar

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

PostSubject: Емотивен спот во чест на Тоше Проески од фановите во Црна Гора   Thu Oct 06, 2011 4:58 amВидео поздрав и поддршка за македонските фанови на Тоше Проески во форма на видео запис, беше емитуван вечерва на градскиот плоштад за време на традиционалната манифестација „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“. Емотивниот спот кој може да го погледнете во продолжение е изработен од три девојки кои се големи обожаватели на ликот и делото на Тоше.

„Тоше те сакаме, зашто Македонија сега е наш втор дом. Те сакаме, зашто не научи да се радуваме и да ја делиме среќата со другите. Не научи да бидеме подобри, да помогнеме кога треба а да не бараме ништо за возврат. Те сакаме зашто не научи да веруваме, да сонуваме и да се надеваме.“

Овие се зборовите кои Драгана Дробњак, Билјана Јовановиќ и Билјана Башовиќ од Црна Гора ги упатуваат како порака и со кои и` оддаваат почит на нашата најголема музичка ѕвезда.

Видео записот го направиле како дел од Интернационалниот фан клуб на Проески a пораката ја испраќаат во име на сите фанови од Црна Гора.

Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Емотивен спот во чест на Тоше Проески од фановите во Црна Гора
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti-
Jump to: