Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
June 2018
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share | 
 

 ТОШЕ - Без тебе ни денот не е ден, ни мракот ноќ!!!

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
avatar

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

PostSubject: ТОШЕ - Без тебе ни денот не е ден, ни мракот ноќ!!!    Sun Oct 09, 2011 7:33 am

05.10.2007- Последната средба на Тоше и публиката. Последниот поздрав, последните стихови заедно испејани. Околу 20.000 „Тошедонци“ нестрпливо го очекуваа великанот и сите заедно извикуваа: „Тоше, Тоше, Тоше“!!!

Тоше: „ Дали сте сите расположени за уште едно дружење? Едноставно не можам да верувам во колкав број ве има вечерва. Како проаѓа времето и како доаѓаат другите концерти се поназад и поназад се повекуваме со сцената, тоа ми е посебно драго........ Дозволете да ви се заблагодарам Вам, ради тоа што Вие сте најзаслужните вечерва за ова што се случува .“

Вечерта беше маѓична, публиката распеана, а Тоше прекрасен.
Таа слика која Тоше ја нарече „Ѕвездено небо“, е полна со емоции, сеќавања, и за жал, таа е последна слика на Тоше со неговата публика.Тоше: „Не можам да ви опишам како изгледа од овде, не можам да ви опишам како изгледа. Сликајте ве молам од овде и сакам слика. Чекајте и мене, ова не се опишува, нека не се гаси ѕвезденото небо !“.

Таа вечер се спои небото и земјата. Изливот на емоции беше толку голем и не постои збор што може да ја опише атмосферата од таа вечер. Тоше беше целосно предаден на публиката, а неговата среќа можеше да се забележи во секој негов збор, во секоја негова насмевка. И публиката не остана рамнодушна. Со иста мера му возврати на Тоше, после секоја испеана песна и стих.„Скопје нека грми“ !!! - Така и се случи. Скопје грмеше таа вечер, „под ведро небо“ - како што кажа Тоше.
Таа громотевица ја чувствуваме и денес. Со солзи во очите, со длабока воздишка и растреперен глас, повторно ги пееме неговите песни.
Зар некој можеше да остане рамнодушен на неговиот глас, насмевка и скромност?
Зар некој може да остане рамнодушен кога некој ќе го изговори неговото име?

ТОШЕ НИ НЕДОСТИГАШ МНОГУ !!!!!

Твоите зборови „ВЕ САКАМ СИТЕ“, како молитва одекнуваа во нас. Таа молитва сека ние ја испраќаме кон тебе : „ТОШЕ, ТЕ САКАМЕ СИТЕ “.
Во моето срце засекогаш, во сите срца засекогаш, вечен засекогаш !!!
Те сакаме ......

Автор: Сања Стефанова
Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
ТОШЕ - Без тебе ни денот не е ден, ни мракот ноќ!!!
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti-
Jump to: