Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
June 2018
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share | 
 

 Маратон од Нова Градишка во чест на Тоше

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
avatar

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

PostSubject: Маратон од Нова Градишка во чест на Тоше   Wed Oct 12, 2011 3:30 amМаратонците од традиционалниот маратон со кој се одбележува годишнината од трагичното заминување на Тоше Проески вчера тргнаа од Нова Градишка, а нивното пристигнување во Скопје се очекува на 15 октомври. Нивната прва дестинација е „Београдска арена“, каде што ќе ги пречекаат српските фанови на македонската музичка легенда. Во Скопје маратонците ќе го посетат плоштадот Македонија и фонтаната во Ново Лисиче, а потоа ќе тргнат за Kрушево.

Четиригодишнината од заминувањето на Тоше ќе биде одбележана со концерт кој ќе се одржи на 14 октомври во салата во Нова Градишка, Хрватска. На манифестацијата ќе настапат „Леб и сол“ и Ламбе Алабаковски, како и пејачи од хрватската сцена. На денот на годишнината во манастирот „Св. Преображение“ во Kрушево ќе се одржи манифестацијата „Вешта жена“, на која ќе учествуваат повеќе од 300 жени. Производите што ќе ги подготват ќе се продаваат, а средствата од продажбата ќе бидат донирани за изградба на манастирот.
Back to top Go down
http://tosefanradio.forumotion.com
 
Маратон од Нова Градишка во чест на Тоше
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti-
Jump to: