Toše Proeski Fan Radio
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Toše Proeski Fan Radio

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forumotion.com * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeLatest imagesRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
Tose Proeski - Krusevo 592176_157460300950194_1971843220_n
May 2024
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Тоше има двојник во Србија
Vozač kamiona Kuzmanović koji se sudario sa Tošinim touaregom!
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Toše Proeski možda nije mrtav?!...
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Toše Proeski - Limenka (tekst) - MK
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 113 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 416 messages in 365 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking reddit      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Fan Radio on your social bookmarking website

 

 Tose Proeski - Krusevo

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
Tose Fan Radio


Posts : 439
Join date : 2010-08-17

Tose Proeski - Krusevo Empty
PostSubject: Tose Proeski - Krusevo   Tose Proeski - Krusevo EmptySat Apr 09, 2011 5:05 pm

Pjesmu "Kruševo" za koju je glazbu napisao Proeski,a tekst Miroslav Rus po ideji makedonske glazbene legende,premijerno će izvesti poznati glumac 25. travnja, kada će biti otvorena Tošina spomen kuća.

Tose Proeski - Krusevo Images?q=tbn:ANd9GcRzQjNoTF9dq8vHQzqlrcs37QiiblpoXKOBiu05SGpy8iq1LWnkpQ


Svjetski poznata zvijezda Rade Šerbedžija snimio je pjesmu "Kruševo" za koju je glazbu napisao Toše Proeski nekoliko dana pre tragičnog događaja.Za kompoziciju će se snimiti i video zapis,koji će biti promoviran 25 travnja,na dan otvorenja Spomen kuće „Toše Proeski“ .Tekst pjesme napisao je Miroslav Rus, po ideji makedonske glazbene legende.

Sa realizacijom pjesme" Kruševo" i sa spotom za istu ispunili smo veliku Tošinu želju.On je imao namjeru da otpjeva pjesmu za svoj grad, a to je otkrio i u dokumentarcu "Pet godina Balkana".Pri posljednjem susretu sa Miroslavom u Zagrebu,Toše je podjelio svoju ideju sa njim i počeo je da mu opisuje svoje misli, koje je hrvatski autor pretočio u tekst , kaže fondacija Toše Proeski.

Ideja fondacije je bila da se ova pjesma snimi u crkvenom ili dječijem horu.Nakon dugog razmišljanja dosli su do zaključka da je najbolji izbor Rade Šerbedžija,koji kao vrhunski glumac najbolje može da iznese emocije teksta. Popularni glumac odmah je prihvatio njihovu ponudu.On će biti glavni lik u spotu "Kruševo"

Pri jednom mom dolasku u Makedoniju,sa Igorom Džambazovim odlučili smo da posjetimo Kruševo.Otišli smo do hotela "Montana",gdje smo naišli na jednu grupu koja je zabavljala goste.Odmah sam zapazio 16-godišnjeg dječaka sa prekrasnim glasom.Kada je zapjevao "Jovano Jovanke" pridružio sam mu se sa Igorom i zajedno smo otpjevali pesmu.Kasnije, kada je postao zvijezda, shvatio sam da je Toše taj dječak, koji je stavio pečat maestralno izveođenoj interpretaciji. Jako sam ga volio i suosjećao sam sa njegovom porodicom kao i da sam član iste izjavio je Šerbedžija.

Kompoziciju "Kruševo" popularni glumac je snimio na hrvatskom i makedonskom jeziku.Prepjev na makedonski je izveo Ognjen Nedelkovski.
Prema najavama, na dan otvaranja Spomen kuće biće prisutan i Rade Šerbedžija, koji će uživo izvesti pjesmu.

Dio pjesme "Kruševo"

Gore gdje je zvijezda roj
gdje spavaju ljudi dragi
moja majka,moj otac...da ih vide
sve moje pjesme kao tragove
Tamo jednom srešću vas
u tišini vječnog mira
gdje me takla Božja ruka
sa neba mog voljenog manastira
Back to top Go down
https://tosefanradio.forumotion.com
 
Tose Proeski - Krusevo
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» TOŠE PROESKI - SVE ŠTO STE ŽELJELI ZNATI - NAJAVA 4. MEMORIJALA TOŠE PROESKI
» Toše Proeski - Light the flame
» TOŠE PROESKI NEVIĐENO
» TOŠE PROESKI NEVIĐENO
» Fondacija " Toše Proeski "

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Fan Radio :: News Flash/Vijesti-
Jump to: